خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷, 21st of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ ساعت ۲۰:۴۰:۵۹

    خانه  > سایر گروهها  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز، جمعی از رانندگان مینی بوس مقابل ساختمان شورای شهر تهران، جمعی از رانندگان وانت بارهای پلاک عمومی شهر تهران، شماری از متقاضیان مسکن مهر شهر پردیس مقابل ساختمان شرکت‌ عمران شهرهای جدید ایران در ونک تهران و جمعی از دانشجویان و خانواده‌هایشان مقابل بانک مرکزی در خیابان میرداماد تهران در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، رانندگان مینی بوس صبح امروز (۲۹ مهر ماه) در اعتراض به عدم اختصاص طرح ترافیک سالانه و جریمه‌های دو میلیونی ورود به طرح ترافیک مقابل ساختمان شورای شهر تهران تجمع کردند.

به گفته رانندگان معترض در سال ۹۶ هر مینی بوس ملزم به پرداخت حدود ۹۰۰ هزار تومان برای خرید طرح ترافیک سالانه بود. این رقم در سال‌های پیش کمتر بود اما در سال ۹۶ تا ۹۰۰ هزار تومان افزایش یافته بود که این امر مورد اعتراض و انتقاد رانندگان مینی بوس بود.

در سال جاری اعلام شد که رانندگان مینی بوس برای طرح ترافیک سالانه ثبت نام کنند در این‌صورت تا شهریورماه نیازی به پرداخت هزینه طرح ندارند و می‌توانند بدون هزینه تردد کنند تا تصمیم‌گیری‌ها و اطلاع‌رسانی‌های بعدی صورت بگیرد. با این وجود پیش از پایان شهریور ماه پیامک جریمه برای آنان ارسال شد. رانندگان به این موضوع اعتراض کردند و به آنان اعلام شد که اشتباهی توسط سیستم صورت گرفته است.

تا اینکه حدود سه روز پیش بار دیگر برای آنان پیامک جریمه ورود به طرح ترافیک ارسال شد. در این پیامک هر نفر به طور میانگین ملزم به پرداخت حدود ۲ میلیون تومان جریمه شده و در صورت عدم پرداخت طی مدت ۱۰ روز، مینی بوس او توقیف می‌شود.

بر همین اساس صبح امروز جمعی از رانندگان مینی بوس در اعتراض به اینکه در سال جاری طرح ترافیک به آنان تعلق نگرفته و ملزم به پرداخت جریمه های دو میلیونی شده‌اند، مقابل ساختمان شورای شهر تهران تجمع کردند.

اعتراض وانت بارهای پلاک عمومی تهران به افزایش هزینه حمل نقل

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه ۲۹مهرماه، جمعی از وانت بارهای پلاک عمومی شهر تهران با اجتماع در محل برگزاری انتخابات اتحادیه کارفرمایی صنف حمل و نقل بار سبک شهری تهران واقع در مصلی تهران خواستار رفع مشکلات صنفی خود شدند.

مسئول انجمن صنفی کارگری وانت بارهای شهر تهران در حاشیه برگزاری انتخابات هیات مدیره اتحادیه وانت بارها در مصلی تهران گفت: “به نمایندگی از ۷ تا ۸ هزار راننده وانت بار پلاک عمومی شهر تهران به محل برگزاری انتخابات اتحادیه صنف حمل و نقل بار سبک شهری تهران در مصلی تهران آمده‌ایم تا به مشکلاتی که در نتیجه واگذاری مسئولیت حمل ونقل حمل ونقل وانت بارها به بخش خصوصی ایجاد شده، اعتراض کنیم”.

مجید ولی افزود: “سالهاست است که وانت‌ داران به دنبال رفع مشکلات صنفی خود هستند؛ ولی متاسفانه با مصوبه شورای شهر در ارتباط با واگذاری مسئولیت حمل ونقل بار سبک به چندین شرکت خصوصی مشکلات صنفی و معیشتی آنها را دو چندان کرده است”.

او در تشریح مشکلات صنفی خود و همکارانش گفت: “براساس این مصوبه وانت بارهای پلاک عموی شهر تهران باید بابت هر جابجایی بار باید پیامکی را به بخش خصوصی تحت مسئولیت خود ارسال کند .بدین ترتیب با تایید جابجایی بار از سوی شرکت مورد نظر مبالغی بابت تعرفه بار از کیف پول مجازی هر راننده که از قبل طراحی شده کسر می‌شود”.

مدیر مسئول انجمن صنفی کارگری وانت بارهای شهر تهران با بیان اینکه بدین ترتیب هر راننده روزانه ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان باید به بخش خصوصی مورد نظر پرداخت کند، افزود: “شرکت‌های حمل و نقل با دلال بازی‌های خود حق وانت بارها را از نظر شرعی و قانونی ضایع می‌کنند و متاسفانه کسی یا نهادی با آنها برخورد نمی‌کند”.

او ادامه داد: “این اتفاق درحالیست که با افزایش هزینه قطعات خودرو ولاستیک کسر این مقدار پول از حساب راننده‌های وانت بار بی‌انصافی است و نظارتی بر روند کار شرکت‌های بخش خصوصی نمی‌شود”.

وی گفت: درآمد وانت داران با توجه به افزایش هزینه‌ها در حد ناچیز است ولی قیمت اجناس و قطعات هر روز به صورت چند برابری افزایش پیدا می‌کند که مسئولان باید در این خصوص پاسخ بدهند.

مدیرمسئول انجمن صنفی کارگری وانت بارهای شهر تهران با بیان اینکه بیش از ۷ تا ۸ هزار وانت بار در تهران تردد دارند، افزود: “در مجموع هر ماه شاهد کسر مبالغ قابل توجه از حساب راننده‌های وانت بار به حساب شرکت‌هایی که ما از از هویت آنها بی‌خبریم واریز می‌شود و کسی در این باره به مسئولان صنف کارگری وانت بارها پاسخ نمی‌دهد”.

وی ادامه داد: “بیشترین دلایل مشکلات ایجاد شده برای سیستم حمل بار وانت بارها نتیجه سوءمدیریت مسئولان بوده است”.

تجمع متقاضیان مسکن مهر مقابل ساختمان شرکت عمران شهرهای جدید در ونک

به گزارش تسنیم، شماری از متقاضیان مسکن مهر شهر پردیس با تجمع مقابل ساختمان شرکت‌ عمران شهرهای جدید ایران در ونک، خواستار تحویل واحدهای خود شدند.

حدود ۴۰۰ نفر از مالکان مسکن مهر پردیس در اعتراض به افتتاح های صوری واحدها بعد از ۷سال و عدم تحویل واحدها مقابل شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید تجمع کرده و خواستار پاسخگویی معاون وزیر راه و شهرسازی شدند.

اواخر ماه گذشته مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران در اقدامی حبیب‌الله چاغروندی را به‌عنوان جایگزین سعید غفوری مدیرعامل شرکت عمران پردیس منصوب کرد.

تجمع اعتراضی مقابل بانک مرکزی به حذف ارز دانشجویی

به گزارش ایرنا، امروز یکشنبه ۲۹ مهر ماه ۱۳۹۷، جمعی از دانشجویان و خانواده‌هایشان در اعتراض به قطع ارز دانشجویی مقابل بانک مرکزی در خیابان میرداماد تهران، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

بخشنامه ارزی بانک مرکزی اعتراض‌ بسیاری را برانگیخته است: “گروه‌هایی که تا به حال می‌توانستند از ارز با نرخ دولتی بهره بگیرند و حالا با بحران ارزی و بخشنامه جدید باید برای هر یک دلار بیش از دو برابر نرخ ارز دولتی را بپردازند؛ از جمله این گروه‌ها دانشجویان ایرانی در خارج از ایران که تا به حال سهمیه ارز با نرخ مرجع داشتند و حالا با بخشنامه بانک مرکزی باید سراغ بازار آزاد بروند”.

بانک مرکزی ایران روزهای گذشته اعلام کرده که سهمیه ارز دانشجویی با نرخ دولتی تا پایان شهریور امسال برقرار است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید