خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام  >  انتقال یک زندانی در زندان زاهدان جهت اجرای حکم اعدام

انتقال یک زندانی در زندان زاهدان جهت اجرای حکم اعدام

خبرگزاری هرانا – روز جاری یک زندانی محکوم به اعدام جهت اجرای حکم به سلول‌های انفرادی زندان زاهدان منتقل شد. این زندانی پیش‌تر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۲۹ مهرماه ۱۳۹۷، یک زندانی محکوم به اعدام محبوس در زندان زاهدان جهت اجرای حکم به سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شد.

هویت این زندانی “ناصر عمرزهی”، ۲۴ ساله، اهل زاهدان و از بند ۱ زندان زاهدان توسط هرانا احراز شده است.

هرانا در اسفندماه سال گذشته در گزارشی از تائید حکم اعدام این زندانی به اتهام قتل در دیوان عالی کشور خبر داده بود.

طی روز گذشته نیز  یک زندانی از بابت اتهام “تجاوز به عنف” در زندان زاهدان به نام “مهدی میرشکار” که دوشنبه هفته قبل جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شده بود، اعدام شد.

لازم به ذکر است بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

نهاد آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران به روال هر ساله همزمان با ۱۰ اکتبر (۱۸ مهرماه)، روز جهانی مبارزه علیه مجازات اعدام گزارش یک ساله خود از وضعیت اجرای حکم اعدام در ایران منتشر کرد. بنا بر این گزارش، در بازه زمانی یکساله (مهر ۹۶ تا مهر ۹۷) حکم اعدام ۲۵۶ نفر در ایران به اجرا در آمده است که از این تعداد ۱۵ نفر در ملاء عام اعدام شدند.

همچنین ۶۸ درصد اعدام‌های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمیشوند که اصطلاحاً آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید