خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  یک زندانی در زاهدان به دلیل بدرفتاری مسئولین زندان با خانواده‌اش اقدام به خودکشی کرد

یک زندانی در زاهدان به دلیل بدرفتاری مسئولین زندان با خانواده‌اش اقدام به خودکشی کرد

خبرگزاری هرانا – صبح امروز، یک زندانی محبوس در زندان زاهدان پس از توهین و بدرفتاری منشی قاضی ناظر بر زندان با خانواده‌اش و بی‌نتیجه ماندن اعتراض وی نسبت به این موضوع با خوردن قرص اقدام به خودکشی کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز شنبه ۲۸ مهرماه ۱۳۹۷، یک زندانی محبوس در زندان زاهدان در پی بدرفتاری منشی قاضی ناظر بر زندان با خانواده‌اش با خوردن تعداد زیادی قرص اقدام به خودکشی کرد و به صورت بیهوش به بهداری زندان منتقل شد.

هویت این زندانی “سعید براوی”، ۲۶ ساله، با اتهامات مربوط به مواد مخدر از بند ۴ زندان زاهدان توسط هرانا احراز شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “چندی پیش خانواده سعید براوی برای پیگیری درخواست مرخصی وی به دفتر قاضی ناظر بر زندان رفته بودند که با برخورد بد و توهین‌آمیز آقای «نوری»، منشی قاضی ناظر بر زندان مواجه شده و از دفتر وی بیرون رانده شدند. در پی این موضوع آقای براوی نزد آقای خسروی رئیس زندان زاهدان رفته و طی نامه‌ای از منشی قاضی ناظر بر زندان شکایت کرد و بعد از اینکه به شکایتش رسیدگی نشد با خوردن تعداد زیادی قرص اقدام به خودکشی کرده و به صورت بیهوش به بهداری زندان منتقل شد”.

سعید براوی که از سال ۹۵ در زندان به‌سر می‌برد با اتهامات مربوط به مواد مخدر به ۱۵ سال حبس محکوم شده است.

خودکشی زندانیان به دلیل رفتار نامناسب مسئولان و شرایط نگهداری زندانیان در زندان زاهدان مسبوق به سابقه است.

در تاریخ ۲۳ مردادماه نیز یک زندانی محکوم به اعدام به نام سعید صابری به دلیل خط خوردن نام‌اش از لیستی که قرار بود با دادستان در زندان زاهدان ملاقات کنند با خوردن تعداد زیادی قرص اقدام به خودکشی کرده بود. همچنین هرانا در تاریخ ۱۴ مردادماه سال جاری خبر از خودکشی یک زندانی ۴۲ ساله محکوم به اعدام به نام «منصور محمود زهی» در زندان زاهدان داده بود. این زندانی با ادعای اینکه “مسئولان زندان وجه دیه جمع‌آوری شده توسط زندانیان متعلق به او را به تصرف خود درآورده‌اند” با خوردن چند عدد تیغ اقدام به خودکشی کرده بود.

در اردیبهشت ماه سال جاری نیز هرانا در گزارشی از خودکشی یک زندانی دیگر به نام مهدی کوهکن پس از انتقال به بند قرنطینه زندان مرکزی زاهدان خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید