خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارکنان سازمان همیاری شهرداری‌های مازندران/ تعدادی از کارگران شرکت لبنیاتی «پاک آرا سنندج» به مرخصی اجباری رفتند

معوقات مزدی کارکنان سازمان همیاری شهرداری‌های مازندران/ تعدادی از کارگران شرکت لبنیاتی «پاک آرا سنندج» به مرخصی اجباری رفتند

خبرگزاری هرانا – کارکنان سازمان همیاری شهرداری‌های مازندران ۶ ماه معوقات مزدی پرداخت نشده دارند. این سازمان که زیر نظر استانداری و به صورت درآمد هزینه باید مدیریت شود، در حال حاضر با چالش مالی مواجه شده است. بنا بر خبری دیگر، کارگران شرکت لبنیانی «پاک آرا» در سنندج از مرخصی اجباری ۳۰ نفر از همکاران خود خبر دادند، این درحالی‌ست که مسئولان شرکت این موضوع را انکار می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از بلاغ، مورخ ۲۶ مهر ۱۳۹۷، سازمان همیاری شهرداری‌های مازندران که باید یکی از ارگان‌های دارای درآمد باشد و در برخی مواقع کمک کار استانداری، اما در حال حاضر در پرداخت حقوق به کارکنان با مشکل مالی مواجه شده است.

براساس اخبار دریافتی، این سازمان در پرداخت حقوق به کارکنان با تاخیر ۶ ماهه مواجه شده است.

این سازمان که زیر نظر استانداری و به صورت درآمد هزینه باید مدیریت شود، در حال حاضر با چالش مالی مواجه شده است.

سازمان همیاری شهرداری‌های استان یکی از ارگان‌های پر خبر در دوره‌های گذشته بوده است، اما به دلیل چالش مالی تا حدودی متولیان این سازمان به صورت چراغ خاموش در حال فعالیت هستند.

یکی از قول‌های جواد واحدی فرماندار اسبق ساری برای تصدی‌گری در این سازمان، ایجاد تحول و ارتقاء بوده است که ظاهراً مدیر این مجموعه نتوانسته آنطور که باید و شاید در برنامه‌های خود موفق باشد.

ربیع فلاح استاندار سابق مازندران از جواد واحدی قول گرفته بود که تغییرات و تحولات اساسی در این سازمان ایجاد کند، با تاخیر ۶ ماهه که این سازمان در پرداخت حقوق کارگران خویش مواجه شده است نه تنها از ارتقاء فعالیت سازمانی خبری نیست، قطع ارتباط با رسانه‌ها و تاخیر در پرداخت حقوق از چالش‌هایی است که به ظاهر در این مجموعه دیده می‌شود.

برخی مشکل تراکم نیرو و مازاد بر نیاز را از مشکلات و چالش‌های این سازمان می‌دانند که در واقع حیاط خلوتی برای اشتعال نیروهای سفارشی از سوی مسئولان خاص بوده و همین موضوع این روزها موجب بروز معضل و احتمالاً بحران برای این مجموعه خواهد بود که انتصاب سیاسی و جناحی در مسئولیت‌سپاری این سازمان را نیز نباید از نظر دور داشت.

پورتال سازمان همیاری‌ شهرداری‌ها مازندران به دلایل مختلف از دسترس خارج شده است.

کارگران شرکت لبنیاتی «پاک آرا سنندج» به مرخصی اجباری اعزام شدند

به گزارش ایلنا، مورخ ۲۵ مهر ۱۳۹۷، کارگران شرکت لبنیانیِ «پاک آرا» در سنندج از مرخصی اجباری تعدادی از همکاران خود خبر می‌دهند و می‌گویند: “می‌ترسیم این کارگران که تعداد آنها حدود ۳۰ نفر است، در آینده‌ای نزدیک تعدیل شوند”.

این کارگران می‌گویند: “بیمه کارگرانی که به مرخصی فرستاده می‌شوند با تاخیر پرداخت می‌شود و این مساله مشکلاتی را برای آنها به وجود آورده‌است”.

یکی از مدیران شرکت در همین رابطه می‌گوید: “این خبر صحت ندارد و همه کارگران در حال حاضر مشغول به کار هستند”.

او می‌افزاید: “احتمال اینکه در این فضای اقتصادی، مواد اولیه با یکی، دور روز تاخیر تهیه شود، وجود دارد اما هیچ کاری را به مرخصی طولانی نفرستاده‌ایم و این مساله هیچ تاثیری روی بیمه و یا دستمزد کارگران ندارد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید