خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷, 22nd of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ ساعت ۱۹:۰۲:۰۶

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  پرونده آرش کیخسروی به دادگاه انقلاب رفت

پرونده آرش کیخسروی به دادگاه انقلاب رفت

خبرگزاری هرانا – ابوذر نصراللهی وکیل مدافع آرش کیخسروی از تعیین وثیقه ۳۰۰ میلیونی برای موکلش خبر داد و گفت که پرونده به دادگاه انقلاب ارسال شده و اگر بنا باشد که وثیقه‌ای از ما پذیرفته شود در دادگاه انقلاب پذیرفته خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ابوذر نصراللهی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت پرونده آرش کیخسروی اظهار کرد: “قرار مجرمیت و کیفرخواست برای ایشان صادر شد. همچنین  بازداشت موقت فک و تبدیل به وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی شده است”.

وی افزود: “پرونده به دادگاه انقلاب ارسال شده و اگر بنا باشد که وثیقه‌ای از ما پذیرفته شود در دادگاه انقلاب پذیرفته خواهد شد”.

وکیل مدافع کیخسروی خاطرنشان کرد: “هر چند که در حال حاضر قرار صادر شده اما تا زمانی که پرونده به دادگاه انقلاب نرود و به شعبه ارجاع نشود عملاً تودیع وثیقه امکان پذیر نیست”.

وکیل مدافع آرش کیخسروی یکم مهرماه به ایسنا گفته بود: “قرار بازداشت موقت ایشان با موافقت معاون دادستان یک ماه دیگر تمدید شده است”.

پیشتر پیام درفشان وکیل دیگر آرش کیخسروی، وکیل بازداشتی گفته بود که عناوین اتهام موکلم از یک به چهار عنوان افزایش یافته است و آخرین دفاعیات او در مرحله بازپرسی انجام و برای او قرار بازداشت مجدد صادر شد.

همچنین محمدحسین آقاسی وکیل مدافع قاسم شعله سعدی دیگر وکیل بازداشتی نیز پیشتر در گفت وگو با خبرنگار قضایی ایرنا درباره جلسه بازپرسی روز (یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷) اظهار داشت: “در جلسه امروز، بازپرسی به صورت رسمی، اتهامات موکل را شامل اجتماع تبانی جهت ارتکاب جرم علیه امنیت ملی، اخلال در نظم عمومی و فعالیت تبلیغی علیه نظام در توییتر، اینستاگرام و تلگرام را تفهیم کرد”.

آرش کیخسروی و قاسم شعله سعدی دو وکیل دادگستری، ۲۷ مردادماه در پی حضور در مقابل مجلس شورای اسلامی به اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی بازداشت شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید