خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, زنان, سایر گروهها  >  ورود گزینشی زنان به استادیوم برای جلب رضایت فیفا/ دادستان کل کشور؛ با ادامه حضور زنان در ورزشگاه برخورد می‌کنیم

ورود گزینشی زنان به استادیوم برای جلب رضایت فیفا/ دادستان کل کشور؛ با ادامه حضور زنان در ورزشگاه برخورد می‌کنیم

خبرگزاری هرانا – پس از فشارهای رئیس جهانی فدراسیون فوتبال برای حضور زنان در استادیوم‌های ایران، تعدادی از زنان که به صورت گزینشی و از میان خانواده بازیکنان فوتبال و مسئولان فدراسیون فوتبال بودند، موفق شدند روز گذشته به عنوان تماشاگر، مسابقه دوستانه تیم‌های ملی فوتبال ایران و بولیوی را از نزدیک تماشا کنند. پس از این رویداد محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور می‌گوید که “حضور زنان در ورزشگاه آزادی یک آسیب است و هیچ توجیه شرعی ندارد، با هر مدیری که بخواهد بستر حضور بانوان در ورزشگاه را با بهانه‌های مختلف فراهم کند برخورد می‌کنیم. از حضور دیروز زنان در ورزشگاه گلایه داریم، نظام ما اسلامی است، ما مسلمان هستیم، وقتی خانمی به ورزشگاه می‌رود و با مردانی که با لباس ورزشی و نیمه لخت مواجه می‌شود و آنها را می‌بیند گناه می‌کند”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، محمدجعفر منتظری بیان کرد: “حضور زنان در ورزشگاه آزادی یک آسیب است و هیچ توجیه شرعی ندارد، چرا مخالفیم چون گناه صورت می گیرد، تماشای بازی ایراد ندارد اما گناهی که صورت می گیرد جای اشکال است”.

وی تصریح کرد: “از حضور دیروز زنان در ورزشگاه گلایه داریم، نظام ما اسلامی است، ما مسلمان هستیم، وقتی خانمی به ورزشگاه می رود و با مردانی که با لباس ورزشی و نیمه لخت مواجه می شود و آنها را می بیند گناه می کند، برخی دنبال این هستند که حریم ها را بشکنند”.

دادستان کل کشور تصریح کرد: “با حریم خصوصی مردم کاری نداریم اما در مجامع عمومی کسی حق ندارد حریم عمومی را آسیب بزند”.

وی یادآور شد: “با هر مدیری که بخواهد بستر حضور بانوان در ورزشگاه را با بهانه های مختلف فراهم کند برخورد می کنیم”.

حجت الاسلام منتظری اظهار کرد: “قرار نیست در منظر عمومی هر کس هرجور خواست لباس بپوشد و یا رفتار کند، نصیحت می کنم به مسئولان ورزشی که حرمت دینی را حفظ کنید و اجازه ندهید گناه صورت گیرد. اگر تکرار شود دستور می دهم به دادستان تهران تا ورود کند”.

دادستان کل کشور بیان کرد: “قرار نیست ۴ نفر با هر هدفی حریم ها را بشکنند و ما ساکت بمانیم، ابتدا نصیحت می کنیم بعد برخورد می کنیم”.

گفتنی است که پس آنکه جیانی اینفانتینو، رئیس جهانی فدراسیون فوتبال در آخرین سفر خود به تهران که در اسفند ماه سال ۹۶ صورت گرفت خواستار حضور بانوان در ورزشگاه‌ها شد و صحبت‌هایی از احتمال محرومیت فوتبال ایران در صورت عدم اجازه ورود زنان به استادیوم‌ها به میان آمد، تعداد محدودی از بانوان که به صورت گزینشی از میان خانواده بازیکنان فوتبال و کارکنان فدراسیون فوتبال انتخاب شده بودند، روز گذشته موفق شدند با حضور در ورزشگاه آزادی به تماشای دیدار ایران و بولیوی بنشینند.

غلامحسین زمان آبادی مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال می‌گوید که حضور بانوان در ورزشگاه آزادی فعلا در بازی‌های تیم‌ ‌ملی مقدور است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید