خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۷/۲۱ ساعت ۱۷:۵۷:۴۷

    خانه  > slide, زندانیان  >  افشین حسین‌پناهی به مرخصی اعزام شد

افشین حسین‌پناهی به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – افشین حسین‌پناهی زندانی سیاسی محبوس در زندان سنندج، امروز شنبه به مرخصی اعزام شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، افشین حسین‌پناهی رندانی سیاسی محبوس در زندان سنندج،  امروز شنبه ۲۱ مهرماه ۱۳۹۷، به مرخصی چند روزه اعزام شد.

یک منبع نزدیک به آقای حسین پناهی به گزارشگر هرانا گفت: “افشین حسین‌پناهی امروز شنبه ۲۱ مهرماه با سپردن وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی از زندان سنندج به مرخصی چند روزه اعزام شده است”.

هرانا در تاریخ ۶ فروردین‌ماه ۹۷ در گزارشی از تائید حکم ۸ سال و نیم حبس تعزیری افشین حسین‌پناهی توسط دادگاه تجدید نظر استان کردستان خبر داده بود.

افشین حسین‌پناهی که سابقه همکاری با نهادهای محیط زیستی را نیز در کارنامه خود دارد، در آبان‌ماه سال ۹۶ توسط شعبه یکم دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی به اتهامات “تبلیغ علیه نظام” و “همکاری با یکی از احزاب اپوزیسیون کردستان از طریق مشارکت در برگزاری مراسم نوروز به هشت سال ونیم حبس تعزیری محکوم شده بود.

این زندانی سیاسی در تاریخ ۵ تیرماه ۹۶ پس از بازداشت برادرش، رامین حسین‌پناهی در منزل شخصی خود دستگیر شده بود. وی پیش از این نیز در سال ۹۰ در چارچوب پیگیری پرونده مرگ پر ابهام برادر دیگرش ”اشرف حسین‌پناهی” به اتهام ”تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس محکوم و روانه زندان شده بود.

لازم به ذکر است رامین حسین‌پناهی برادر این زندانی سیاسی نیز در روز شنبه ۱۷ شهریورماه به همراه لقمان مرادی و زانیار مرادی در یک روند پرابهام حقوقی و علیرغم اعتراضات بین‌المللی در محل نامعلومی در استان تهران اعدام شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید