خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اقبال احمدپور به ۵ سال حبس محکوم شد

اقبال احمدپور به ۵ سال حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – اقبال احمدپور به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” توسط شعبه ۳ دادگاه انقلاب ارومیه به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اقبال احمدپور، شهروند اهل روستای انبه ارومیه که در تاریخ ۲۰ شهریورماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات به بند عمومی زندان مرکزی ارومیه منتقل شده بود، توسط شعبه ۳ دادگاه انقلاب این شهر به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “جلسه دادرسی آقای احمدپور روز پنجشنبه ۱۲ مهر‌ماه ۱۳۹۷، در شعبه ۳ دادگاه انقلاب برگزار شد”.

در این دادگاه آقای احمدپور  از داشتن وکیل محروم بوده و نهایتاً به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در گروه‌های مخالف نظام” به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

لازم به ذکر است که این شهروند اهل روستای انبه ارومیه، پیش‌تر در تاریخ ۲۰ شهریورماه به اتهام “عضویت در یکی از احزاب کرد مخالف نظام” توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات به بند عمومی زندان مرکزی ارومیه منتقل شده بود.

پیشتر یک منبع مطلع از وضعیت این شهروند در گفتگو با هرانا گفت: “آقای احمدپور پس از بازداشت به مدت ۱۲ روز در سلول‌های انفرادی اداره اطلاعات نگهداری شده و پس از پایان مراحل بازجویی به بند ۱۳ (بند جوانان) زندان ارومیه منتقل شد”.

بر اساس داده های ۲۹۴۵ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سالی شمسی گذشته (اول فروردین ۱۳۹۶  تا ۲۷ اسفند ۱۳۹۶) بازداشت ۶۸۸۳ شهروند در ایران مبنای عقیدتی یا سیاسی داشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید