خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه 7 اکتبر 2018, 7th of December 2019      آخرين بروز رسانی در 2018/10/07 ساعت 19:06:26

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۳ کارگر کشته و ۱ کارگر مصدوم شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، مورخ ۱۴ مهر ۱۳۹۷، معاون امدادونجات هلال احمر استان تهران گفت که حفاری غیرمجاز در ارتفاعات روستای نهبندان دماوند سبب انفجار و در پی آن فوت ۲ کارگر و زخمی شدن یک کارگر دیگر شد.

ابراهیم تاجیک نوری اظهار داشت: “چند کارگر شامگاه جمعه (۱۳ مهرماه) در حال حفاری غیرمجاز در ارتفاعات روستای سربندان بودند”.

وی افزود: “انفجاری به دلایل نامعلوم در حین این حفاری‌ها رخ داد که سبب فوت یک کارگر تبعه افغانستان و یک هم وطن شد”.

معاون امداد و نجات هلال احمر استان تهران گفت: “یک کارگر تبعه افغانستان که نفر سوم حاضر در صحنه بود نیز زخمی و به مرکز درمانی منتقل شد”.

مرگ یک کارگر در کارخانه خوراک دام

به گزارش ایلنا، مورخ ۱۵ مهر ۱۳۹۷، عصر روز گذشته، کارگر یکی از کارخانه‌های خوراک دام شهرستان بندر ترکمن در استان گلستان بر اثر حادثه کار کشته شد.

عصر روز شنبه (۱۴ مهر ماه) یک کارگر در یکی از کارخانه‌های شهرک صنعتی پنج پیکر در حومه شهرستان ترکمن بر اثر سقوط به داخل قیف مواد مصرفی جان باخت.

حمزه بسیم (روابط عمومی آتش نشانی بندرترکمن) در ارتباط با این حادثه به رسانه‌ها گفت: “کارخانه محل وقوع حادثه در شهرک صنعتی پنج پیکر بندر ترکمن واقع است که پس از اعلام حادثه به اورژانس ۱۱۵، گروه‌های امداد و نجات به محل حادثه اعزام شدند”.

وی افزود: “مشاهده شد کارگر جوانی درحالیکه در سطحی بالاتر مشغول ریختن خوراک دام به داخل قیف بود، به ناگهان به داخل قیف سقوط کرده و فرو رفتن در حجمی از مواد موجب خفگی وی شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید