خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جمعی از کارکنان و پرسنل بیمارستان امام خمینی کرج، جمعی از دانش آموزان روستای دهمرده جنوبی مقابل فرمانداری زابل، جمعی از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تهران، شماری از معلمان شهر بجنورد در استان خراسان شمالی و جمعی از کارگران فولاد ملی اهواز، طی روزهای گذشته و امروز، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، تجمع کارکنان بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج در حالی وارد پنجمین روز خود شده است که معترضان خواستار حضور استاندار در بین خود برای تعیین تکلیف وضعیت آنجا هستند.

تجمع کارکنان بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی در اعتراض به عدم تسویه معوقات یازده ماهه و بلاتکلیف بودن وضعیت بیمارستان وارد چهارمین روز خود شد.

در همین رابطه، قاسم طاهری (نایب رییس شورای اسلامی کار بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج) به ایلنا، گفت: “صبح امروز بیش از ۳۰۰ نفر از پرسنل برای شرکت در تجمع، ابتدا در محوطه بیمارستان حاضر شدند و سپس، مثل روزهای قبل، در خیابان اصلی (خیابان شهید بهشتی) روبروی بیمارستان گرد آمدند”.

وی افزود: “برخی مسئولان گفته‌اند که قرار است نزدیک به ۳ میلیارد تومان بابت بخشی از معوقات کارکنان بیمارستان، پرداخت شود. اما باید بگویم که پرسنل بیمارستان به این مبلغ راضی نخواهند بود. ما علاوه بر مطالبات مزدی یازده ماهه‌مان، خواستار این هستیم که وضعیت بیمارستان تعیین تکلیف بشود”.

طاهری اشاره کرد: “قابل ذکر است که اخیرا، برخی مقامات گفته‌اند از آنجا که قرار است مبلغی به کارکنان (به‌عنوان تسویه بخشی از معوقات مزدی آنها) داده شود بنابراین، دیگر نباید به تجمعاتشان ادامه دهند مگرنه، با آنها برخورد می‌شود”.

نایب رییس شورای اسلامی فوق تخصصی امام خمینی کرج در پایان، اظهار داشت: “هم‌چنین کارکنان بیمارستان خواستار این هستند که استاندار در بین آنها حاضر شود و به مسائل و پرسش‌های آنها پاسخ دهد. در غیر این صورت، به تجمعاتشان پایان نخواهند داد. برای آنها این پرسش مطرح است که چرا در یک‌چنین موقعیت بحرانی‌ای، استاندار در بین جمعیت حضور پیدا نمی‌کند؟ البته روز گذشته، معاون سیاسی استاندار با ماشین از بین معترضان عبور کرد اما در بین آنها حضور نیافت”.

تجمع دانش‌آموزان “روستای دهمرده” مقابل فرمانداری زابل

به گزارش پایگاه خبری اوشیدا مورخ یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷، صبح روز یکشنبه دانش آموزان روستای دهمرده جنوبی درب فرمانداری زابل تجمع کردند.

هوشنگ ناظری در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: “تجمع دانش آموزان درب فرمانداری به دلیل اختلاف نظر بین دو روستا بوده است”.

وی افزود: “اقدامات جهت تشکیل چند کلاس درس در قالب یک مدرسه انجام شده است و روستای دهمرده و بریچی در این بین جهت تشکیل کلاس های درس اختلاف نظر دارند”.

فرماندار زابل تصریح کرد: “مقدور نیست برای هر دو روستا مدرسه ای احداث شود و باید شورای روستا و خانواده های دانش آموزا توافق کنند تا مکان مدرسه مشخص شود”.

وی خاطرنشان کرد: “هم اکنون بخشدار مرکزی زابل برای حل این مسئله پیگیر است”.

تداوم اعتراض دانشجویان دانشگاه تهران به شهریه دروس جبرانی

به گزارش رادیو زمانه، امروز، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تهران بار دیگر در اعتراض به افزایش شهریه دروس جبرانی تجمع کردند.

در ویدئویی که از این تجمع منتشر شده دانشجویان مقابل ساختمان مدیریت دانشگاه تجمع کرده و شعار می‌دهند: «دانشجوی بیچاره شهریه نداره».

وزارت علوم ایران در سال تحصیلی جدید دانشجویان دانشگاه‌های دولتی را به پرداخت شهریه برای دروس جبرانی موظف کرده است. دانشجویان دانشگاه تهران دوشنبه ۹ مهر با صدور بیانیه‌ای خواستار لغو این مصوبه و اختیاری شدن واحدهای جبرانی شدند.

معلمان بجنورد در اعتراض به وضعیت معیشتی تجمع کردند

به گزارش رادیو زمانه، امروز، شماری از معلمان شهر بجنورد در استان خراسان شمالی در اعتراض به وضعیت معیشتی خود تجمع کردند.

ویدئویی از این تجمع که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، نشان می‌دهد: “معلمان معترض در خیابان بر روی زمین نشسته و مانع حرکت خودروها می‌شوند”.

معلمان ایران تابستان سال جاری در اعتراض به بخشنامه آموزش و پرورش مبنی بر حذف فوق‌العاده و سختی شغل و عدم واقعی شدن دستمزدها یک کارزار مجازی تحت عنوان «این فیش حق من نیست» سازمان دادند.

در این کمپین مجازی معلمان فیش‌های حقوقی خود را آتش زدند. شورای هماهنگی کانون‌های صنفی معلمان از معلمان خواسته که همزمان با روز جهانی معلم ۵ اکتبر/ ۱۶ مهر با برگزاری تجمع یا تحصن به وضعیت معیشتی معلمان اعتراض کنند.

دستمزد سه ماه گذشته کارگران فولاد ملی اهواز پرداخت نشد

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، به‌رغم آغاز به کار خط تولید گروه ملی فولاد اهواز کارفرما دستمزد سه ماه تابستان کارگران را هنوز پرداخت نکرده است. در اعتراض به این وضعیت کارگران گروه ملی فولاد سه‌شنبه ۱۰ مهر دست از کار کشیدند و در محوطه این مجتمع تولیدی راهپیمایی کردند.

این اعتراض پس از آن شکل گرفت که یکی از اعضای هیئت مدیره به‌رغم توافق قبلی از حضور در جمع کارگران خودداری کرد. کارگران نیز در اعتراض به عدم حضور و پاسخگو نبودن اعضای هیئت مدیره مسیر ساختمان اداری تا «مجتمع تولیدی کوثر» را با راهپیمایی اعتراضی طی کردند.

بر پایه این گزارش کارگران معترض علیه یکی از سرپرستان واحد تولیدی کوثر شعار دادند و او را به بیرون از ساختمان مجتمع تولیدی هدایت کردند. کارگران همچنین خواستار برکناری این مدیر که به گفته آنها «علیه کارگران کار می‌کند»، شده‌اند.

کارگران فولاد ملی اهواز تابستان سال جاری در اعتراض به دستمزد معوق و متوقف شدن خط تولید چندین مرتبه مقابل ساختمان بانک ملی، استانداری خوزستان تجمع و در شهر اهواز تظاهرات کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید