خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  مهرناز حقیقی، کنشگر مدنی آزاد شد

مهرناز حقیقی، کنشگر مدنی آزاد شد

خبرگزاری هرانا – مهرناز حقیقی، کنشگر مدنی و پزشک ساکن بندرعباس که پیش‌تر به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به تحمل شش ماه حبس تعزیری محکوم و در تاریخ ۳۱ شهریورماه جهت اجرای حکم به زندان بندرعباس منتقل شده بود، با احتساب ایام بازداشت قبلی و به صورت مشروط از زندان آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مهرناز حقیقی، کنشگر مدنی و پزشک ساکن بندرعباس، امروز دوشنبه ۹ مهرماه ۱۳۷۹۷، با احتساب ایام بازداشت قبلی و به صورت مشروط از زندان بندرعباس آزاد شد.

آزادی مهرناز حقیقی با احتساب ایام بازداشت و طی موافقت با آزادی مشروط وی صورت گرفته است.

هرانا پیشتر در گزارشی از انتقال این کنشگر مدنی به زندان بندرعباس در تاریخ ۳۱ شهربورماه جهت تحمل شش ماه حبس تعزیری خبر داده بود.

لازم به ذکر است که این کنشگر مدنی پیش‌تر به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به تحمل شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

لازم به یادآوری است، خانم حقیقی در تاریخ ۱ اسفندماه ۱۳۹۵، توسط نیروهای اداره اطلاعات در منزل شخصی خود بازداشت شد و پس از یک هفته تحمل سلول انفرادی در بازداشتگاه اداره اطلاعات شهر بندرعباس، به بند عمومی زنان زندان این شهر منتقل شد. سپس در تاریخ ۲۳ فروردین‌ماه ۹۶، این کنشگر مدنی از زندان بندرعباس به بند ۲۰۹ زندان اوین انتقال یافت و نهایتاً در تاریخ ۷ خرداد‌ماه ۱۳۹۶ با تودیع وثیقه از زندان اوین آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید