خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۷ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۷ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۳ کارگر کشته و ۴ کارگر مصدوم شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مورخ ۹ مهر ۱۳۹۷، در دو حادثه جداگانه، پنج کارگر در اصفهان و کاشان حین انجام کار در چاه فاضلاب کشته و زخمی شدند.

در حادثه اول که روز گذشته (۸ مهر ماه) در شهرستان مبارکه اصفهان بخش دیزیچه رخ داد، چهار کارگر حین کار پاکسازی و تعمیر چاه فاضلاب شرکت سیمان سپاهان بر اثر گاز گرفتگی دچار مسمومیت شدند که در نهایت یکی از کارگران جان خود را از دست داد.

غفور راستین (رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان ) امروز (دوشنبه ۸ مهر ماه) درباره جزئیات این حادثه گفته است: “روز گذشته چهار کارگر برای تعمیر و پاکسازی چاه فاضلاب شرکت سیمان سپاهان واقع در بخش دیزیچه شهرستان مبارکه اقدام کرده بودند که مسمومیت ناشی از گاز گرفتگی جان یکی از کارگران را گرفت و سه نفر دیگر که وضعیت مطلوبی نداشتند برای مداوا به بیمارستان محمد رسول‌اله شهرستان مبارکه انتقال داده شدند”.

در حادثه دیگری که زمان آن به دیروز مربوط می‌شود، کارگری حین کندن چاه در خیابان آیت‌الله سعیدی کاشان بر اثر ریزش چاه فاضلاب مجاور جان خود را از دست داد.

روح الله فدایی (مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان) درباره این حادثه که در یک منزل مسکونی در کاشان اتفاق افتاده، به رسانه‌ها گفت: “کارگر ی حدودا ۲۶ ساله حین حفر چاه جدید در نزدیکی چاه قدیمی دچار حادثه شد”.

به گفته وی، اتصال و ریزش چاه قدمی در چاه در حال حفر، باعث مدفون‌شدن چاه‌کن ۲۷ ساله زیر گل‌ولای و خفگی وی شد.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی کاشان به پیمانکاران حفر چاه توصیه کرد: “با توجه به نوع خاک هر منطقه برای حفر چاه در مجاورت دیگر چاه‌ها فاصله مناسب را رعایت کنند”.

مرگ و مصدومیت دو کارگر بر اثر سقوط به چاه

به گزارش رکنا، مورخ ۹ مهر ۱۳۹۷، ساعت ۱۲:۱۵ روز گذشته به دنبال تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر سقوط دو کارگر به داخل چاه ۳۰ متری، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران بلافاصله گروه نجات ایستگاه ۲۵ را به محل حادثه در میدان فرهنگ، ۲۴ متری سعادت‌آباد، کوچه دوم شرقی اعزام کرد.

جواد بداغی؛ افسر آماده منطقه دو عملیات آتش‌نشانی تهران درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: “در محل حادثه چاهی به عمق ۳۰ متر دیده می‌شد که دو کارگر در اعماق آن گرفتار شده و قادر به خروج نبودند”.

وی افزود: “آتش‌نشانان به سرعت محل حادثه را ایمن‌سازی کرده و با برپایی کارگاه نجات در یک عمل نفسگیر هر دو کارگر را بیرون از چاه منتقل کردند”.

بداغی تصریح کرد: “در این حادثه مرگ یکی از کارگران (تبعه افغانستان) توسط عوامل اورژانس تأیید و کارگر دیگر به مرکز درمانی منتقل شد”.

بنابر اعلام پایگاه خبری ۱۲۵؛ کارشناسان سازمان آتش‌نشانی به صاحبان مشاغل توصیه می‌کنند در هنگام بروز حوادث مشابه، پیش از هر اقدامی موضوع را به سامانه ۱۲۵ اطلاع دهند زیرا ممکن است در اینگونه حوادث تلفات ناشی از بی‌احتیاطی افزایش یابد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید