خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  تنبیه بدنی یک دانش آموز در کازرون

تنبیه بدنی یک دانش آموز در کازرون

خبرگزاری هرانا – رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس اعلام کرد که تنبیه بدنی دانش آموز نونهال در روستای سیف‌آباد شهرستان کازرون در حال بررسی است. مطابق ماده ۷۷ آیین نامه انضباطی مدارس، اعمال هر گونه تنبیه دیگر از قبیل اهانت، تنبیه بدنی و تعیین تکالیف درسی جهت تنبیه ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، حمیدرضا شعبانی، افزود: “هرچند عکس‌هایی در فضای مجازی در مورد تنبیه بدنی این دانش آموز اول ابتدایی منتشر شده اما صحت این موضوع هنوز تایید نشده است”.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه با دریافت این خبر بلافاصله تیمی متشکل از چند تن از کارشناسان اداره آموزش و پرورش کازرون در مدرسه مربوط حاضر و مامور بررسی و رسیدگی به این مساله شدند، افزود: “بنا بر گزارش اولیه، خانواده این دانش آموز معتقدند کبودی پهلوی این نونهال بر اثر کتک معلم رخ داده است”.

شعبانی افزود: “معلم این مدرسه موضوع کتک زدن را تکذیب کرده و گفته که وجود آثار آسیب دیدگی ناشی از افتادن این دانش آموز در جوی آب کنار مدرسه است”.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس بیان کرد: “با توجه به اظهارات دوطرف، موضوع همچنان در دست بررسی است و اطلاعات تکمیلی به محض وصول ارایه خواهد شد”.

شعبانی اعلام کرد: “موضوع تنبیه نکردن بدنی دانش آموزان در بخشنامه های مختلف به اطلاع همکاران فرهنگی رسانده شده است و هرچند صیانت از حریم همکاران فرهنگی وظیفه ذاتی ماست، هرگونه تنبیه نیز خط قرمز آموزش و پرورش است”.

این موضوع یکشنبه در دبستان شهید محمدعلی شفیعی روستای سیف آباد کازرون رخ داد.

کازرون در ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز است.

لازم به اشاره است که مطابق ماده ۷۷ آیین نامه انضباطی مدارس، اعمال هر گونه تنبیه دیگر از قبیل اهانت، تنبیه بدنی و تعیین تکالیف درسی جهت تنبیه ممنوع است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید