خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان, سایر گروهها  >  بلاتکلیفی ۵ ساله یک زندانی در زندان سراوان

بلاتکلیفی ۵ ساله یک زندانی در زندان سراوان

خبرگزاری هرانا – عدم توجه و دادرسی مسئولان قضایی دادگستری سراوان در خصوص زندانی که ۵ سال است در زندان بلاتکلیف بوده و نگرانی جدی خانواده وی را در پی داشته است.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، “جعفر نرانی” فرزند درمحمد، از تیرماه ۱۳۹۲ به اتهام “قتل” در زندان سراوان است. نامبرده علیرغم گذشت زمان کماکان در بلاتکلیفی به سر می برد.

جعفر نرانی

یکی از بستگان وی با اعلام این خبر گفت: “جعفر نرانی فرزند درمحمد ۳۵ ساله، اهل ایرافشان از توابع شهرستان سراوان به اتهام قتل در زندان سراوان در تاریخ ۲ تیرماه ۱۳۹۲ دستگیر و تا کنون در حالت بلاتکلیفی قرار دارد”

وی گفت: “جعفر نرانی در حین بازداشت توسط ماموران انتظامی ایرافشان مورد اصابت چندین گلوله به هر دو پا قرار گرفته و در زندان فلج شده و توان راه رفتن ندارد.”

جعفر نرانی در مدت ۵ سال بازداشتش فقط یک بار در اوایل بازداشت مورد باز پرسی قرار گرفته، و پس از آن هیچگونه جلسه دادرسی برای وی برگذار نشده و هیچ شاکی خصوصی در پرونده ندارد.

این منبع گفت: “رئیس دادگستری با قرار وثیقه یک میلیارد تومانی برای آزادی وی موافقت نموده که جعفر بخاطر شرایط بد اقتصادی توان فراهم کردن قرار وثیقه را ندارد.”

گزارش شده که این زندانی به شدت بیمار است و از رسیدگی های لازمه پزشکی نیز محروم است، از سوی دیگر ۳ ماه است که بهداری زندان سراوان پزشک ندارد.

در ماه های گذشته گزارش های زیادی از نقض حقوق زندانیان در زندان سراوان منتشر شده است.

این زندان به ریاست ایرج نوربخش است که پیشتر گزارشهای از عملکرد تند و خارج از ضابطه وی با زندانیان پخش شده بود.

شهرستان سراوان از شهرهای استان سیستان و بلوچستان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید