خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷, 25th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۷/۰۳ ساعت ۱۸:۵۴:۲۴

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۲ کارگر کشته شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مورخ ۲ مهر ۱۳۹۷، رعایت نکردن اصول ایمنی هنگام کار، سقوط ناگهانی کارگر ساختمانی را در خیابان امیرآباد شمالی در پی داشت.

در دومین روز مهرماه، در پی بروز حادثه سقوط یک کارگر جوان در پروژه ساختمانی، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران، آتش‌نشانان ایستگاه ۴۹ را به خیابان امیرآباد شمالی، نبش خیابان بیستم اعزام کرد.

علی‌اکبر کریمی، فرمانده آتش‌نشانان اعزام شده درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: “محل حادثه یک پروژه ساختمانی چهار طبقه بود که یک کارگر بیست و هفت ساله هنگام کار در ارتفاع از طبقه چهار بر روی حفاظ طبقه اول سقوط کرده بود”.

وی ادامه داد: “نجات گران در حضور امدادگران اورژانس با استفاده از ابزار نجات و برانکارد مخصوص، وی را به سطح زمین منتقل کردند و برای انتقال به مراکز درمانی تحویل امدادگران اورژانس دادند”.

بنا بر اعلام پایگاه خبری ۱۲۵؛ آتش‌نشانان پس از ارائه تذکرات ایمنی به دیگر کارگران مبنی بر رعایت اصول ایمنی حین کار در ارتفاع، به مأموریت خود پایان دادند.

مرگ کارمند مخابرات بر اثر برق گرفتگی

به گزارش برنا، مورخ ۳ مهر ۱۳۹۷، سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان زابل از برق گرفتگی یک کارمند مخابرات ۳۴ ساله خبر داد.

سرهنگ منصور قزاقی گفت: “روز گذشته (۲ مهر‌ماه) گزارشی به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر برق گرفتگی فردی در شهرستان زابل اعلام شد”.

وی افزود: “در تحقیقات پلیس، شاهدان حادثه اعلام کردند فرد حادثه دیده از کارکنان اداره مخابرات زابل بوده، که در حین انجام وظیفه به خاطر برق‌گرفتگی از بالای نردبان به پایین سقوط و دردم فوت کرده است”.

سرپرست انتظامی شهرستان زابل گفت: “با حضور گروه‌های امدادی و مأموران پلیس جسد متوفی برای بررسی بیشتر به پزشک قانونی منتقل شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید