خبرگزاری هرانا
امروز سه‌شنبه 25 سپتامبر 2018, 18th of November 2019      آخرين بروز رسانی در 2018/09/25 ساعت 17:55:57

    خانه  > slide, اعدام, اندیشه و بیان  >  حکم اعدام ارسلان خودکام، عضو سابق سپاه توسط دیوان عالی کشور تایید شد

حکم اعدام ارسلان خودکام، عضو سابق سپاه توسط دیوان عالی کشور تایید شد

خبرگزاری هرانا – پرونده ارسلان خودکام عضو سابق سپاه پاسداران که پیش‌تر توسط شعبه ۱ دادسرای نظامی ارومیه به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق جاسوسی برای یکی از احزاب اپوزیسیون کرد به اعدام محکوم شده بود، با اعتراض به رأی صادره توسط شعبه ۳۲ دیوان عالی کشور بررسی و نهایتاً حکم اعدام وی تائید شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حکم اعدام ارسلان خودکام، از اعضای سابق سپاه پاسداران توسط شعبه ۳۲ دیوان عالی کشور تائید شد.

یک فرد نزدیک به آقای خودکام ضمن تائید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “حدوداً دو ماه پیش حکم اعدام آقای خودکام توسط شعبه ۱ دادسرای نظامی ارومیه صادر شد. سپس وی به این حکم اعتراض کرد و به همین دلیل پرونده به شعبه ۳۳ دیوان عالی کشور جهت بررسی مجدد ارسال شد. نهایتاً امروز سه‌شنبه ۳ مهر‌ماه حکم اعدام وی توسط دیوان عالی کشور به وکیل تسخیری وی ابلاغ شده است”.

ارسلان خودکام پیش‌تر به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق جاسوسی برای یکی از احزاب اپوزیسیون کرد، توسط شعبه ۱ دادسرای نظامی ارومیه به اعدام محکوم شده بود.

گفتنی است که وی در فروردین‌ماه سال جاری توسط اطلاعات سپاه بازداشت و اکنون در بند ۳-۴ زندان ارومیه محبوس است. این زندانی مدعی است در زمان بازجویی شکنجه شده است.

یک منبع مطلع از وضعیت این زندانی پیش‌تر به هرانا گفت “ارسلان خودکام ساکن شهر مهاباد، متأهل، ۵۰ ساله و از نیروهای تسلیمی حزب دمکرات کردستان است که در دهه ۷۰ شمسی به عضویت سپاه درآمد. وی پس از ۱۶ سال عضویت در سپاه به دلیل ارتباط با حزب دمکرات کردستان به جاسوسی متهم و سرانجام به اتهام “همکاری با احزاب مخالف نظام از طریق جاسوسی” به اعدام محکوم شده است.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید