خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  انفجار در مخازن قیر طبیعی گیلانغرب؛ یک کارگر دچار سوختگی شد

انفجار در مخازن قیر طبیعی گیلانغرب؛ یک کارگر دچار سوختگی شد

خبرگزاری هرانا – فرماندار گیلانغرب از انفجار یکی از مخازن تولید پودر بیتومین در کارخانه فرآوری قیر طبیعی این شهرستان خبر داد و گفت که “متاسفانه در جریان این حادثه ، یکی از کارگران دچار سوختگی شدید شد و برای مداوا به یکی از مراکز درمانی کرمانشاه انتقال یافت”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، کوروش محمودیان روز دوشنبه گفت: “این حادثه ساعاتی قبل در کارخانه فرآوری قیر طبیعی واقع در «تنگه حاجیان» رخ داد که به دلیل بی احتیاطی یکی از کارگران در حین جوشکاری یکی از مخازن تولید پودر بیتومین، منجر به انفجار آن شد”.

وی اظهار داشت: “متاسفانه در جریان این حادثه ، یکی از کارگران دچار سوختگی شدید شد و برای مداوا به یکی از مراکز درمانی کرمانشاه انتقال یافت”.

گیلانغرب یکی از مناطق سرشار از ذخیره قیر طبیعی با دارا بودن ۹۰ درصد ذخایر قیر طبیعی استان کرمانشاه است که تاکنون ۴۴ پروانه اکتشاف معادن قیر در این شهرستان صادر شده که ۲۴ مورد آن با سرمایه گذاری ۲۱۰ میلیارد ریال پروانه بهره برداری را دریافت کرده اند.

هم اکنون از مجموع ۲۴ واحد دارای مجوز پروانه بهره برداری، ۱۰ واحد در زمینه تولید قیر فعالند که در این واحدها ۹۶ تن به صورت مستقیم و ۱۰۰ تن به صورت غیرمستقیم اشتغال دارند.

سالیانه ۶۰ هزار تن قیر طبیعی از معادن گیلانغرب استخراج می شود.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید