خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  ضربه مغزی یک زندانی در پی مضروب شدن توسط مسئولین در زندان مرکزی ارومیه

ضربه مغزی یک زندانی در پی مضروب شدن توسط مسئولین در زندان مرکزی ارومیه

خبرگزاری هرانا – یک زندانی محبوس در زندان مرکزی ارومیه در پی ضرب و شتم توسط مدیر داخلی زندان دچار آسیب دیدگی جدی از ناحیه سر و آسیب مغزی شد. این زندانی اکنون در بیمارستان خارج از زندان بستری است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یک زندانی محبوس در زندان مرکزی ارومیه در پی ضرب و شتم توسط مدیر داخلی زندان (بایرام‌زاده) دچار آسیب دیدگی جدی از ناحیه سر و آسیب مغزی شده. او در بیمارستان خارج از زندان بستری است.

هویت این زندانی “جواد شیرزاد (آرش) زندانی محبوس در بند جوانان زندان ارومیه با اتهام قتل” توسط هرانا احراز شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “جواد شیرزاد که حدود پنج سال است در زندان ارومیه در حال تحمل حبس است جهت احوالپرسی از زندانی دیگر به مقابل سلول او رفته بود که توسط مدیر داخلی زندان آقای بایرام‌زاده مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد. در تاریخ ۲۰ شهریور ایشان را به بیمارستان خارج از زندان اعزام می‌کنند و پس از انجام آزمایشات و نوار مغزی مشخص می‌شود که وی در پی ضربه وارده به ناحیه سر دچار آسیب دیدگی مغزی شده است. او اکنون به دستور پزشک تحت نظر است.”

ضرب و شتم و بدرفتاری مسئولان زندان مرکزی ارومیه مسبوق به سابقه است، در مردادماه سال جاری سعید سید عباسی زندانی محبوس در زندان ارومیه به علت تاخیر در رفتن به هواخوری توسط رئیس اندرزگاه ارومیه مورد ضرب و شتم و بدرفتاری قرار گرفته و علیرغم جراحات وارده بدون رسیدگی پزشکی به انفرادی منقل شده بود. در اردیبهشت ماه سال جاری نیز هرانا در گزارشی دیگر از ضرب و شتم یک زندانی به نام سعید نوری فرزند علی اکبر، که پیشتر ستوان سوم سپاه بود، توسط دو تن از ماموران زندان مرکزی ارومیه در دفتر مدیر داخلی زندان خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید