خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تفهیم اتهام محمد داوری، فعال مدنی در دادگاه یاسوج / سند

تفهیم اتهام محمد داوری، فعال مدنی در دادگاه یاسوج / سند

خبرگزاری هرانا – محمد داوری، فعال مدنی ساکن یاسوج، که پیش‌تر در تاریخ ۵ شهریورماه سال جاری با قرار وثیقه از زندان آزاد شده بود، در پی احضار به شعبه چهارم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب یاسوج، امروز سه‌شنبه در پرونده‌ای دیگر به اتهام “تبلیغ علیه نظام” مورد بازپرسی و تفهیم اتهام قرار گرفت و سپس با تودیع قرار کفالت تا زمان پایان دادرسی آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۲۷ شهریورماه ۹۷، محمد داوری، فعال مدنی ساکن یاسوج که هفته گذشته طی احضاریه‌ای کتبی به شعبه چهارم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب یاسوج احضار شده بود، امروز سه‌شنبه پس از حضور در دادگاه در پرونده‌ای دیگر به اتهام “تبلیغ علیه نظام” مورد بازپرسی و تفهیم اتهام قرار گرفت و سپس در پایان جلسه دادگاه با تودیع قرار کفالت تا زمان پایان دادرسی آزاد شد.

یک منبع نزدیک به خانواده محمد داوری ضمن تایید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “شاکی پرونده آقای داوری سازمان اطلاعات سپاه بوده و ایشان صبح امروز در پی احضاریه‌ای که هفته‌ی گذشته برایشان فرستاده بودند، در دادگاه حاضر شدند. قاضی پرونده درخصوص اتهام ایشان مبنی بر “تبلیغ علیه نظام” به مواردی ازجمله “یادداشت‌های وی در فضای مجازی و معرفی و تبلیغ کتاب‌های مخالف با نظام و انقلاب اسلامی” در فضای مجازی استناد کرده است. این درحالی است که آقای داوری تنها یادداشت‌هایی درباره سقوط هواپیمای تهران_یاسوج و وضعیت کارگران و محیط زیست در استان نوشته‌اند. کتاب‌هایی در صفحه‌شان معرفی کرده بودند نیز همگی توسط وزارت ارشاد مجوز داشته و در حوزه‌ی حمایت از حقوق زنان و یا کتاب‌های فرهنگی و هنری بوده‌اند”.

این فعال مدنی پیش‌تر نیز در تاریخ ۱۹ مردادماه توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و روز دوشنبه ۵ شهریورماه با تودیع وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی تا زمان پایان دادرسی از زندان مرکزی یاسوج آزاد شده بود. ماموران در هنگام بازداشت آقای داوری اقدام به ضبط برخی وسایل شخصی وی ازجمله تلفن همراه، لب‌تاپ و یادداشت‌های وی کرده بودند.

لازم به ذکر است که آقای داوری در مدت زمان بازداشت از دریافت هرگونه خدمات درمانی محروم مانده بود.

محمد داوری پیش از این نیز در جریان اعتراضات سال گذشته موسوم به اعتراضات دی ماه، در تاریخ ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ پس از احضار به دفتر اداره اطلاعات سپاه پاسداران توسط این نیروها به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق تشویش اذهان عمومی” بازداشت و در تاریخ ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ پس از گذشت ۱۰ روز با قید وثیقه ۵۰ میلیون تومانی و قرار کفالت از زندان آزاد شد.

محمد داوری، ۲۶ ساله، متولد دهدشت، ساکن یاسوج، دانشجوی کارشناسی علوم سیاسی است و پیش از این نیز در زمان درگذشت هاشمی رفسنجانی به دلیل پایین کشیدن بنر وی از سطح شهر یاسوج بازداشت و پس از گذشت ۱۰ روز با قید وثیقه آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید