خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷, 8th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ ساعت ۲۱:۱۲:۳۷

    خانه  > کارگران  >  کارگران طلبکار ورودی شهرداری آبادان را با لودر بستند/ اعتراض یک روزه کارگران پتروشیمی فجر

کارگران طلبکار ورودی شهرداری آبادان را با لودر بستند/ اعتراض یک روزه کارگران پتروشیمی فجر

خبرگزاری هرانا – تعدادی از کارکنان پسماند و سازمان عمران شهرداری آبادان به دلیل پرداخت نشدن چهار ماه حقوق و مزایا صبح یکشنبه مسیر ورودی ساختمان مرکزی شهرداری آبادان را با یکدستگاه لودر مسدود کردند. همچنین برخی کارگران پتروشیمی فجر، امروز یکشنبه از پایان اعتراض یک روزه خود در مقابل ساختمان اداری این مجتمع در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر خبر دادند. معترضان شامل برخی از کارگران و کارکنان موقت پتروشیمی فجر هستند که روز گذشته (۲۴ شهریور ماه) به روند کند اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، اعتراض کرده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، این کارگران که تعداد آنها حدود ۷۰ نفر تخمین زده می شود از صبح روز یکشنبه دست از کار کشیده و با تجمع در مقابل ساختمان شهرداری مرکزی آبادان و قرار دادن یک دستگاه لودر مقابل مسیر ورودی این ساختمان خواستار پرداخت حقوق عقب افتاده خود با توجه به نزدیکی بازگشایی مدارس شدند.

تعدادی از کارگران سازمان عمران شهرداری آبادان در گفت و گو با ایرنا مدعی شدند: “این سازمان چهار ماه حقوق و مزایای آنان را پرداخت نکرده است و با شرایط سخت اقتصادی اداره زندگی برای آنان دشوار شده است.
آنها از مسئولان شهرداری آبادان و شورای اسلامی شهر تقاضای رسیدگی به مشکل و اقدام عاجل برای پرداخت حقوق و مطالبات خود شدند”.

کارگران سازمان پسماند شهرداری آبادان نیز گفتند: “از خرداد ماه سال جاری تاکنون حقوق و مزایایی به ما پرداخت نشده است، در این چهار ماه نیز اعتبار دفترچه های بیمه کارگران به پایان رسیده و پیمانکار هنوز حق بیمه را واریز نکرده است”.

تلاش ایرنا برای جوابگویی مدیران سازمان عمران و پسماند شهرداری آبادان بی نتیجه ماند.

معاون اداری و مالی شهرداری آبادان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: “برای پرداخت حقوق معوقه، مزایا ، بیمه کارکنان و حق الزحمه کارگران این شهرداری ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است”.

آرش دور اظهار داشت: “۹۰ درصد کارکنان شهرداری مرکزی آبادان تا پایان خرداد ماه حقوق خود را دریافت کرده و تا پایان شهریورماه سه ماه حقوق طلبکار هستند”.

وی افزود: “۶۰ کارگر روزمزد سازمان فضای سبز شهری و ۸۰ کارگر سازمان عمران نیز ۶ ماه حقوق معوقه خود را از شهرداری آبادان طلب دارند”.

برخی کارگران شهرداری آبادان در بخش خدمات شهری و آتش نشانی نیز روز گذشته برای پرداخت مطالبات معوقه خود مقابل ساختمان مرکزی این شهرداری تجمع کردند.

پایان اعتراض یک روزه کارگران پتروشیمی فجر/ معترضان خواستار تسریع در اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل هستند

به گزارش ایلنا، اعتراض یک روزه کارگران پتروشیمی فجر در مقابل ساختمان اداری این مجتمع در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر پایان یافت.

 برخی کارگران پتروشیمی فجر، امروز (یکشنبه ۲۵ شهریور ماه) از پایان اعتراض یک روزه خود در مقابل ساختمان اداری این مجتمع در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر خبر دادند.

معترضان شامل برخی از کارگران و کارکنان موقت پتروشیمی فجر هستند که روز گذشته (۲۴ شهریور ماه) به روند کند اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، اعتراض کرده بودند.

این تجمع اعتراضی حوالی ساعت ۸ صبح روز گذشته آغاز شد و درنهایت حوالی ظهر با وعده مدیر منابع انسانی شرکت پتروشیمی فجر خاتمه یافت.

این کارگران به ایلنا گفتند: “روز گذشته مدیر منابع انسانی شرکت پتروشیمی فجر با حضور در بین معترضان وعده پیگیری مطالباتشان را در روزهای آینده داده است”.

مدیر منابع انسانی پتروشیمی فجر گفته است؛ اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل در این واحد تولیدی منوط به اخذ تصمیم در شرکت هلدینگ خلیج فارس است که با وجود طولانی بودن روند اداری و گستردگی مجموعه، اجرای طرح با کندی پیش رود.

کارگران تصریح کردند: “خواسته ما تسریع در اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل است که کارفرما تا امروز به این موضوع رسیدگی نکرده است”.

کارگران این واحد تولیدی گفتند: “همه کارگران و کارکنان موقت پتروشیمی فجر با اعتماد به وعده مسئولان ارشد این واحد به تجمع اعتراضی خود پایان داده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید