خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  بازداشت چند تن از هواداران “گروه عرفان حلقه” در گرگان

بازداشت چند تن از هواداران “گروه عرفان حلقه” در گرگان

خبرگزاری هرانا – نیروهای اطلاعات سپاه گرگان طی اقدامی هماهنگ تعدادی از هواداران “محمدعلی طاهری” بنیانگذار گروه عرفان حلقه را در شهرستان گرگان بازداشت کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از توهرا، روز سه‌شنبه ۲۰ شهریورماه ۱۳۹۷، نیروهای امنیتی تعدادی از هواداران “محمد علی طاهری” را در گرگان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

اسامی بازداشت شدگان  “محمد آباریان”، “پارسا اسماعیلی” و “مجتبی آزاد” احراز شده است.

یک منبع مطلع گفت: “نیروهای امنیتی حدود ساعت ۷ صبح بدون ارائه کارت شناسایی و حکم قضایی به منازل این افراد رفته و با ضرب‌وشتم و تهدید همه اعضای خانواده و حاضر در منزل، تمامی وسایل شخصی از قبیل گوشی‌های تلفن همراه و لپ تاپ‌های تک تک اعضای خانواده را ضبط کردند”.

تاکنون پیگیری نزدیکان و دوستان این افراد به نتیجه نرسیده و از وضعیت بازداشت شدگان هیچ اطلاعی در دست نیست.

محمد‌علی طاهری بنیانگذار «عرفان کیهانی» یا حلقه در ایران است که ۱۴ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۰ بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به‌ اتهام توهین به مقدسات، مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران، ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع، استفاده غیرمجاز از عناوین علمی (دکتر و مهندس)، ضالّه بودن کتب و آثار، به پنج سال حبس، پرداخت ۹۰۰ میلیون تومان جزای نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد، دیگر اتهام آقای طاهری بود که در مرتبه نخست، شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، بنیانگذار عرفان حلقه را مفسد فی‌الارض شناخت و به اعدام محکوم کرد که این حکم در دیوان عالی کشور نقض شد. سپس پرونده به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی احمدزاده به عنوان شعبه هم‌عرض ارجاع شد که این شعبه نیز طاهری را به اعدام محکوم کرد اما دیوان عالی کشور، بار دیگر حکم صادره را نقض کرد تا پرونده مجدداً در دادگاه هم‌عرض بررسی شود.

پرونده برای مرتبه سوم در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی مورد بررسی قرار گرفت که این بار دادگاه متهم را به پنج سال حبس محکوم کرد.

گرگان یکی از شهرهای شمالی ایران و مرکز استان گلستان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید