خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷, 18th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۶/۲۳ ساعت ۱۳:۴۷:۴۴

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  احمد نیسى، فعال عرب با پایان دوران محکومیت از زندان شیبان اهواز آزاد شد

احمد نیسى، فعال عرب با پایان دوران محکومیت از زندان شیبان اهواز آزاد شد

خبرگزاری هرانا – احمد نیسى فعال عرب ساکن اهواز که پیش‌تر توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب اهواز به اتهام “اقدام علیه امنیت ملى” به دو سال حبس تعزیری محکوم شده بود، روز سه‌شنبه ۲۰شهریور‌ماه با پایان دوره محکومیت از زندان شیبان این شهر آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۲۰ شهریورماه ۱۳۹۷، احمد نیسى (تمیمى) فعال عرب ساکن اهواز با پایان دوره محکومیت خود، از زندان شیبان این شهر آزاد شد.

گفتنی است که احمد نیسى (تمیمى) ۳۲ ساله از اهالى کوى علوى اهواز اوایل سال ۱۳۹۵، در رابطه با فعالیت در شبکه‌هاى اجتماعى به همراه سه تن دیگر به نام‌های “طارق عچرش ۲۸ ساله”، “محمد مهاوی ۲۹ ساله” و “ماجد عچرش ۲۶ ساله” توسط “پلیس فتا” در استان خوزستان بازداشت و به زندان اوین تهران منتقل شدند و پس از یک ماه به زندان شیبان اهواز منتقل شدند.

پرونده این چهار شهروند عرب در شعبه ۲ دادگاه انقلاب اهواز به ریاست قاضى ‘زارع’ بررسى و پس از گذشت چهار ماه هر یک با تودیع وثیقه دویست میلیون تومانی از زندان شیبان اهواز آزاد شدند.

اندکی بعد هر چهار متهم به اتهام اقدام علیه امنیت ملى از طریق فعالیت‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی داشتند در شعبه ۲ دادگاه انقلاب اهواز محاکمه و هرکدام به تحمل دو سال حبس محکوم شدند و حکم صادره در دادگاه تجدیدنظر تأیید شد.

در حالی که حکم صادره هنوز برای اجرایی شدن به شعبه اجرای احکام ارسال نشده بود، احمد نیسی به دلیل عجز مالی از بابت تأمین وثیقه، در تاریخ ۲۲ مرداد ۱۳۹۵، خود را به زندان شیبان معرفی کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید