خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷, 19th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۶/۲۲ ساعت ۲۱:۰۸:۰۰

    خانه  > فرهنگی  >  محمد معتمدی،خواننده ایرانی ممنوع‌الکار شد

محمد معتمدی،خواننده ایرانی ممنوع‌الکار شد

خبرگزاری هرانا – محمد معتمدی، خواننده ایرانی، به دلیل حضور و اجرای نوازندگان در کنسرت خیابانی به جای اجرای پلی بک، ممنوع الکار شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، پس از اجرای خیابانی رایگانی که محمد معتمدی برگزار کرد، در یادداشتی اعلام کرد که ممنوع‌الکار شده است. در این یادداشت آمده است: «سلام به روی ماه همگی

کنسرت رایگان با همه فراز و فرودهایش گذشت و در این رهگذر تجربه من از شناخت واقعیت‌های جامعه بیشتر از پیش شد.

شاید اگر روزی عنوان شود در طی یک سال اخیر چه افراد و جریان‌هایی موافق این کنسرت بودند و برای اجرا شدنش تلاش و رایزنی کردند و چه افراد و جریان‌هایی سعی در کارشکنی و سنگ اندازی داشته‌اند برای اکثر مردم باور کردنی نباشد. چون آنچه حقیقت است با آنچه تصور خیلی از ماهاست بسیار متفاوت است.

این که طیفی از روزنامه‌ها مدت‌ها تیتر اولشان برپایی کنسرت خیابانی بود ولی در قبال این کنسرت موضعی بالاتر از سکوت محض نگرفتند هم برای من عجیب نبود. چون دیگر پس از بیست سال فعالیت حرفه‌ای، مناسبات حاکم بر فضای موسیقی ایران را می‌شناسم.

خوشحالی من از شادی مردمی است که با یک حس خوب و مثبت به خانه‌هایشان رفتند و می دانم این انرژی مثبت را فردا و فرداها باخود به جامعه برده‌اند و در شهر پراکنده کرده‌اند.

به هر روی امیدوارم این اتفاق آغاز خوبی برای اجرای اینگونه کنسرت‌های رایگان از سوی همه اهالی موسیقی باشد.

از همه ممنونم، حتی پلیس محترم اماکن که اخیراً بنده را ممنوع الکار کردند. به خاطر اینکه مجوز بنده فقط برای پلی بک صادر شده بود ولی ما با ارکستر و نوازندگان خانم و آقا روی صحنه رفتیم. من نیز این موضوع را شنبه گذشته متوجه شدم وقتی از سوی مدیرعامل محترم برج میلاد تهران از رفتن روی صحنه منع شدم و این ممنوعیت به بنده ابلاغ شد.

البته اقرار می‌کنم که سه ساعت مانده به آغاز کنسرت خیابانی در پارک آب و آتش، این موضوع که ارکستر نباید روی استیج بیاید و فقط اجازه پلی بک دارم به صورت تلفنی و قویاً به بنده گوشزد شد. ولی بنده اهمیتی ندادم حتی نگذاشتم رهبر ارکستر و اعضای محترم گروه بویی ببرند.

این کنسرت به خاطر شرایط خاص جامعه و مردم باید اجرا می‌شد و بنده حاضرم تاوانش را به تنهایی بپردازم.

دوستتان دارم و به امید ایرانی شاد»

محمد معتمدی با تأیید خبر ممنوع الکاریش اظهار کرد: “واقعیت این بود که تا شب قبل از اجرا هنور مجوز صادر نشده بود. دوستان ما در توسعه هنرهای معاصر پیگیر مجوز بودند، من با آن‌ها تماس گرفتم که همه جا پوستر را گذاشته‌اند ولی آنها به من گفتند که پوستر را منتشر نکن چرا که مجوز نگرفته است و همان شب ساعت ۱۱ با من تماس گرفتند که مجوز طبق ضوابط و شرایطی صادر شده است و فردای آن روز به من گفتند که شرایط به این صورت است. به اعضای گروه نگفتیم و حتی ۳ ساعت پیش از کنسرت هم مجدداً از طرف اماکن هم از طرف محسن رجب‌پور، رییس صنف ناشران و تهیه‌کنندگان موسیقی است با من تماس گرفته شد که به‌عنوان رییس صنف تذکر دادند که نباید گروه روی صحنه ببرم.

او افزود: “من به اعضای ارکستر و علی‌اکبر قربانی، رهبر ارکستر این مساله را منتقل نکردم و تصمیم گرفتم که آن را روی صحنه ببرم. گلایه‌ای ندارم، به هر حال این اتفاقی بود که باید یک بار برای اولین بار می‌افتاد و خود مسئولان انتظامی دیدند که نه‌تنها مشکلی ایجاد نکرد بلکه چه انرژی خوب و مثبتی در جامعه پراکنده کرد. من هم فکر می‌کنم اگر من هم مثل آنها سعه صدر داشته باشم این مساله حل بشود و به هر حال اندکی ناراحت هستم”.

این خواننده با بیان این‌که تا پیش از این نمونه کنسرت خیابانی مانند این مورد نداشتیم، گفت: “مجوزی برای مجوز کنسرت خیابانی صادر نشده بود و نیروی انتظامی هم با یک پدیده تقریباً تازه مواجه بود اما اجراهایی به‌عنوان پلی‌بک تا پیش از این در بوستان‌ها و پارک‌ها اجرا شده بود و اینها براساس آنچه قبلاً بوده و تجربه داشتند چنین مجوزی را صادر کردند. ما مجوز را دستمایه قرار دادیم و من شخصاً با مسئولیت خودم یک پله فراتر رفتم و ارکستر را هم روی صحنه بردم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید