خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, کارگران  >  بهنام ابراهیم زاده، فعال کارگری آزاد شد

بهنام ابراهیم زاده، فعال کارگری آزاد شد

خبرگزاری هرانا – بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری که پیش‌تر در تاریخ ۲۶ مردادماه توسط نیروهای امنیتی در اطراف کرمانشاه بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه این شهر منتقل شده بود، با تودیع وثیقه به‌صورت موقت تا زمان پایان دادرسی آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۲۰ شهریورماه ۱۳۹۷، بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری با تودیع قرار وثیقه ۴۰ میلیون تومانی به‌صورت موقت تا زمان پایان دادرسی آزاد شد.

این فعال کارگری پیش‌تر در تاریخ ۲۶ مردادماه توسط نیروهای امنیتی در اطراف کرمانشاه بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه این شهر منتقل شده بود.

لازم به ذکر است که روز جمعه ۹ شهریور‌ماه، مایک پالک، دبیر کل اتحادیه پست کانادا با ارسال نامه‌ای خطاب به مقامات ایرانی، دستگیری آقای ابراهیم‌زاده را محکوم و خواستار آزادی فوری وی شده بود.

در گزارش‌های پیشین یک منبع نزدیک به خانواده بهنام ابراهیم زاده به هرانا گفته بود: “آقای ابراهیم‌زاده در اطراف کرمانشاه درحالی که برای کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده آن مناطق رفته بود روز جمعه ۲۶ مردادماه توسط نیروهای امنیتی کرمانشاه بازداشت شده است و خانواده وی پس از ۳ روز بی‌خبری از بازداشت وی مطلع شده‌اند، با این حال کماکان از دلیل بازداشت ایشان اطلاعی در دست نیست.”

بهنام ابراهیم‌زاده متولد ۱۳۵۶ در شهرستان اشنویه است که از سال ۸۷ تاکنون بارها در بازداشت و حبس بوده است.

هرانا پیشتر نیز در گزارش مربوط به اردیبهشت ماه سال گذشته از آزادی بهنام ابراهیم زاده از زندان رجایی شهر با پایان دوران محکومیت ۷ ساله خود خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید