خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  صدرو حکم ۳ ماه حبس برای یک دانشجو در قزوین

صدرو حکم ۳ ماه حبس برای یک دانشجو در قزوین

خبرگزاری هرانا – علی آقاعلیخانی دانشجوی دانشگاه مهرام قزوین و فعال اینستاگرامی به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۳ ماه حبس قطعی در شعبه اول دادگاه تجدیدنظر استان قزوین محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از انصاف نیوز، “علی آقاعلیخانی” دانشجوی دانشگاه مهرام قزوین، می‌گوید که “برای شش پست اینستاگرامی به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۳ ماه حبس قطعی در شعبه اول دادگاه تجدیدنظر استان قزوین محکوم شده است”.

او در اینستاگرام خود با انتشار تصویری از این حکم، ضمن اعلام این خبر، ادعاهایی را درباره‌ی آن مطرح کرد که در پی می‌خوانید: «بالاخره رای قطعی دادگاه تجدیدنظر هم صادر شد؛ به خاطر انتشار شش تا پست انتقادی توی صفحه شخصی اینستاگرامم به سه ماه حبس قطعی محکوم شدم.

اتهامی که زده بودند، فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی بود. در حالی که من هیچی درباره نظام تو اون پست‌ها نگفته بودم. اصلا اسمی از نظام نیاورده بودم.

فقط انتقاداتی به احمدی نژاد و فرمانده سپاه و یا ایجاد مشکلات برای برگزاری کنسرت‌ها و دادن پول به برخی هیئت‌های خاص از محل بیت المال کرده بودم یا عکس یک تجمع مردم رو گذاشته بودم یا کلیپی در نقد سر دادن شعار مرگ برای این و اون منتشر کرده بودم.

همین! همین چهار کلام حرف منجر شد به حکم سه ماه حبس قطعی؛ الآن من باید طبق قانون، سه ماه از بهترین روزهای عمرم توی سن بیست و چهار سالگی رو تو حبس باشم، حبسی که به خاطر عنوان مجرمانش تبعات بعدی هم خواهد داشت؛ اونم فقط به خاطر چهار تا انتقاد ساده…»

گفتنی است که اینستاگرام برعکس توییتر و تلگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی در ایران فیلتر نیست.

دولت حسن روحانی طی سال‌های اخیر بارها در شعارهای انتخاباتی و پس از روی کار آمدن دولت خود به حفظ حقوق شهروندان و رعایت منشور حقوق شهروندی تاکید داشته است اما با این حال این شعارها تنها در حد شعار مانده و هیچ‌کدام از وعده‌های وی محقق نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید