خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  محکومیت شش فعال ترک در دادگاه تجدید نظر تایید شد/ اسناد

محکومیت شش فعال ترک در دادگاه تجدید نظر تایید شد/ اسناد

خبرگزاری هرانا – محکومیت شش تن از فعالان ترک (آذربایجانی) که پیشتر توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان اهر به اتهام شرکت در سلسله اعتراضات خیابانی به برنامه تلویزیونی “فیتیله” جمعا به ۴۸ ماه حبس محکوم شده بودند، در شعبه سوم دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی عینا تایید شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شعبه سوم دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی به ریاست قاضی حسین فرشی رادور، حکم ۶ تن از فعالان ترک (آذربایجانی) را در تاریخ ۱۰ شهریورماه ۱۳۸۷ عینا تایید کرد.

این افراد پیش‌تر در مهرماه سال گذشته توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان اهر، به اتهام شرکت در سلسله اعتراضات خیابانی به برنامه تلویزیونی “فیتیله” مجموعا به ۴۸ ماه حبس محکوم شده بودند.

هویت این شهروندان به نام‌های “ابراهیم نوری، فرزند حمدالله، اکبر ابول‌زاده، فرزند حبیب، حامد الهوردی‌پور، فرزند عیسی، مرتضی شکری، فرزند اسماعیل، اسرافیل فتح اله‌زاده، فرزند امامعلی و سلیمان کاظمی، فرزند رضا” توسط هرانا احراز شده است.

اتهامات این افراد در دادنامه صادره از سوی شعبه سوم دادگاه تجدیدنظر لاستان آذربایجان شرقی “عضویت در دستجات مخالف به نظم به قصد بر هم زدن نظم و امنیت کشور”، اجتماع و تنبانی برای بر هم زدن امنیت داخلی کشور”، تشکیل و اداره دستجات مخالف نظام به قصد بر هم زذن نظم و امنیت عمومی کشور” عنوان شده است.

گفتنی است با وجود اینکه شعبه سوم دادگاه “صالح ملاعباسی” دیگر متهم این پرونده را نیز احضار کرده بود اما در رای نهایی صادره نامی از ایشان برده نشده است.

دادگاه تجدید نظر نیز مانند دادگاه بدوی با حضور چهار تن از این فعالان برگزار شده و سه تن دیگر در دادگاه حضور نداشتند.

در دادگاه بدوی “صالح ملاعباسی”، “ابراهیم نوری” و “اکبر ابول‌زاده” هر یک به تحمل ۱۰ ماه حبس تعزیری و “حامد الهوردی‌پور”، “مرتضی شکری”، “اسرافیل فتح اله‌زاده” و سلیمان کاظمی” هر یک به تحمل ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شده بودند.

ابراهیم نوری از متهمان این پرونده که در دادگاه حضور نداشته است، هم‌اکنون از بابت محکومیت پرونده پیشین خود در زندان اوین محبوس است.

پیش‌تر در مهرماه سال گذشته دادگاه انقلاب شهرستان اهر طی دادنامه ای ۴ صفحه‌ای از مجموع بیست و پنج تن از فعالین ترک (آذربایجانی) بازداشت شده سلسه اعتراضات خیابانی به برنامه تلویزیونی “فتیله”، بر اساس اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور از طریق فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران در سال ۹۴، هفت نفر از آنان را در مجوع به ۵۸ ماه حبس تعزیزی محکوم کرد و مابقی را از اتهامات مطروحه تبرئه کرد.

هرانا پیشتر از برگزاری دادگاه تجدید نظر رسیدگی به اتهامات این شهروندان خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید