خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان, سایر گروهها  >  آزادی دو وکیل دادگستری با تودیع وثیقه/ آرش کیخسروی به زندان اوین منتقل شد

آزادی دو وکیل دادگستری با تودیع وثیقه/ آرش کیخسروی به زندان اوین منتقل شد

خبرگزاری هرانا – ابوذر نصراللهی وکیل مدافع آرش کیخسروی از آزادی پیام درفشان و فرخ فروزان خبر داد و گفت که آرش کیخسروی نیز به زندان اوین منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، ابوذر نصراللهی در خصوص آزادی این دو وکیل دادگستری، اظهار کرد: “دستور آزادی پیام درفشان با قرار وثیقه ۱۱۰ میلیون تومانی و فرخ فروزان با قرار وثیقه ۱۲۰ میلیون امضاء شد و این دو وکیل از نظر قضایی در حال حاضر آزاد هستند”.

وی در خصوص آرش کیخسروی گفت: “موکلم روز گذشته از زندان فشافویه به زندان اوین منتقل شده است”.

بر اساس این گزارش، دهم مردادماه وکیل مدافع آرش کیخسروی از بازداشت دو تن دیگر از وکلای دادگستری خبر داده بود.

نصراللهی در خصوص بازداشت این دو وکیل دادگستری، گفته بود: “روز جمعه (۹مردادماه) تعدادی از وکلا از جمله پیام درفشان که وکیل مدافع آرش کیخسروی وکیل دادگستری زندانی است، در منزل ایشان در کرج حضور داشتند که بازداشت شد”.

وی افزود: “فرخ فروزان نیز یکی دیگر از وکلایی است که روز گذشته به همراه آقای درفشان بازداشت شد”.

آرش کیخسروی و قاسم شعله سعدی دو وکیل دادگستری، ۲۷ مردادماه در پی حضور در مقابل مجلس شورای اسلامی بازداشت شدند.

لازم به اشاره است که سازمان دیده‌بان حقوق بشر با انتشار بیانیه ای از مقامات ایران خواسته بود که سرکوب مدافعان حقوق بشر را پایان بخشد و فوراً این مدافعان حقوق بشر را که ظاهراً به صرف انتقادهای مسالمت‌آمیزشان دستگیر شده‌اند آزاد کنند.

پیشتر نیز سازمان عفو بین‌الملل طی بیانیه‌ای در واکنش به سرکوب جامعه مدنی و بازداشت‌های غیرقانونی وکلا و فعالان حقوق بشر در روزهای اخیر، از مقامات ایرانی درخواست کرد تا این افراد را فورا آزاد کرده و تضمین کنند که هر فرد بازداشت شده از زمان دستگیری به وکیل دسترسی داشته باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید