خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز، جمعی از کارگران خدماتی منطقه دو شهرداری آبادان، جمع کثیری از شهروندان ساکن شهرک کهریز از شهرک‌های حاشیه‌ شهر کرمانشاه، تعدادی از نیروهای سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر شادگان خوزستان و جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در رشت در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، صبح امروز کارگران خدماتی منطقه دو شهرداری آبادان در اعتراض به چند ماه از معوقات مزدی خود دست از کار کشیده و مقابل ساختمان مرکزی شهرداری این شهر تجمع کردند.

منابع خبری کارگری در شهرداری آبادان گفتند: “صبح امروز سه‌شنبه (۱۳ شهریور ماه) کارگران خدماتی منطقه دو شهرداری آبادان مقابل ساختمان مرکزی شهرداری این شهر تجمع کردند”.

دلیل تجمع این کارگران پرداخت نشدن دست‌کم سه ماه از معوقات مزدی عنوان شده‌ است.

از قرار معلوم این کارگران بخشی از نیروهایی هستند که از طریق شرکت‌های پیمانکاری در شهرداری آبادان مشغول کارند و آن‌طور که منابع ایلنا می‌گویند: “مجموع کارگران پیمانکاری شاغل در مجموعه شهرداری آبادان سال‌هاست که با عدم دریافت به موقع معوقات مزدی روبرو هستند”.

در مقابل این وضعیت، مسئولان شهرداری آبادان همواره این ادعا را دارند که به دلیل پرداخت نشدن صورت وضعیت‌های مالی امکان پرداخت به موقع مزد کارگران را ندارند.

به گفته یکی از کارگران معترض، در پاسخ به اعتراض امروز کارگران؛ مسئولان شهرداری آبادان وعده پرداخت یک ماه از معوقات مزدی مجموعه کارگران شاغل در شهرداری را حداکثر تا دو روز آینده داده‌اند.

تجمع شهروندان ساکن شهرک کهریز از شهرک‌های حاشیه‌ شهر کرمانشاه مقابل استانداری

به گزارش مرصاد نیوز، جمعی از شهروندان ساکن شهرک کهریز در اعتراض بی‌توجهی مسئولان به مسائل عمرانی مقابل استانداری کرمانشاه تجمع کردند.

جمع کثیری از شهروندان ساکن شهرک کهریز از شهرک‌های حاشیه‌ شهر کرمانشاه امروز سه‌شنبه در اعتراض به وضعیت بسیار نامناسب این منطقه و عدم توجه مسئولان به مسائل عمرانی تجمع کردند.

این شهرک تا مرکز شهر یعنی میدان آزادی تنها ۵ کیلومتر فاصله دارد و غفلت مسئولان مشکلات فراوانی را برای ساکنین حاشیه‌نشین در این شهرک ایجاد کرده است.

شهرک کهریز طی سال‌های اخیر به شهر کرمانشاه الحاق شده است و حالا نه تنها از امتیازات شهرنشینی بهره ای نبرده بلکه از مزایای روستا بودن هم محروم مانده است.

رودخانه آبشوران هم از اول تا آخر این شهرک مسیر روبازی دارد که از وسط محله می گذرد و جای جولان حیوانات موذی و خونابه مرغ فروشی های سنتی و بوی تعفن و بیماری شده است.

این روستا اسفند ۹۱ از زیر نظر بخش دورد و فرامان جدا شده و به شهر کرمانشاه ملحق شده است با این حال بعد از ۶ سال هنوز هیچ تغییر چندانی نداشته است.

تجمع کارگران آتش نشانی شادگان

به گزارش ایرنا، تعدادی از نیروهای سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شادگان با برپایی تجمعی مقابل ساختمان شهرداری پرداخت حقوق معوقه هشت ماهه خود را مطالبه کردند.

حدود ۳۰ آتش نشان شادگانی در اعتراض به آنچه پرداخت نشدن حقوق و مزایای خود عنوان کردند روز سه شنبه مقابل شهرداری مرکزی این شهر اجتماع صنفی برپا کردند.

این افراد در اجتماع صنفی مدعی شدند: “هشت ماه است حقوق و مزایای آنها پرداخت نشده است و شهرداری اقدامی برای پرداخت مطالبات آنها نیم کند”.

کارکنان معترض آتش نشانی شادگان از مسئولان شهرداری و اعضای شورای شهر شادگان تقاضای رسیدگی به این مشکل را کردند.

یکی از تجمع کنندگان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: “هشت ماه است هیچ حقوقی دریافت نکرده ایم و این درحالیست که تا چند روز آینده شاهد بازگشایی مدارس خواهیم بود.

وی افزود: با آغاز فصل مدارس با کارگرانی که از قشر ضعیف جامعه هستند اینگونه برخورد می شود و انتظار می رود مسئولان به درک این موضوع برسند”.

رئیس شورای اسلامی شهر شادگان نیز در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت:حقوق تیر و مرداد این آتش نشانان پرداخت شده که با پیگیری لازم در چند روز آینده نیز یک ماه حقوق دیگر آنها پرداخت می شود.

طاهر مقدم اظهار داشت: “آتش نشانان شادگان هفت ماه حقوق معوقه دارند که با توجه به آغاز فصل مدارس سعی داریم پایان هفته حقوق یک ماه دیگر به آنان پرداخت کنیم”.

وی افزود: “تنها درآمد شهرداری شادگان ارزش افزوده است که با توجه به قانون جدید ارزش افزوده، شهرداری شادگان با مشکل پرداخت حقوق و مزایای کارکنان مواجه شده است”.

شهر شادگان در فاصله ۴۵ کیلومتری آبادان در جنوب غربی خوزستان قرار دارد و ۳۵۰ نفر در شهرداری آن مشغول فعالیت هستند.

تجمع مالباختگان موسسه کاسپین در رشت

به گزارش خبرگزاری هرانا، امروز، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در رشت، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض سپرده‌گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از دو سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس اعلام بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده‌گذاران پرداخت شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید