خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار،۱ کارگر کشته و ۱ کارگر مصدوم شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مورخ ۱۳ شهریور ۱۳۹۷، رئیس اورژانس فارس از مسمومیت یک کارگر بر اثر گاز آمونیاک در شیراز خبر داد و گفت: “با انتقال به موقع و انجام اقدامات پیشگیرانه این مصدوم از مرگ حتمی نجات یافت”.

دکتر محمدجواد مرادیان افزود: “در ساعت هفت و ۳۴ دقیقه صبح امروز سیزدهم شهریور پس از تماس با اورژانس شیراز و اعلام وقوع این حادثه، دو دستگاه آمبولانس به محل اعزام شد”.

وی ادامه داد: “پس از اقدامات اولیه پیش بیمارستانی، فرد مسموم شده به بخش مسمومیت‌های بیمارستان حضرت علی‌اصغر انتقال داده شد”.

رئیس اورژانس فارس محل این حادثه را یکی از کارخانه‌های یخ‌سازی اعلام کرد و گفت: “تا انتهای عملیات پاک‌سازی و ایمن‌سازی، نیروهای اورژانس در محل استقرار داشتند”.

مرگ یک کارگر بر اثر سقوط از ارتفاع

به گزارش ایلنا، مورخ ۱۳ شهریور ۱۳۹۷، کارگر ۳۷ ساله زرندی حین کار در یک واحد صنعت فولاد از ارتفاع سقوط کرد و جان خود را از دست داد.

به گفته فرماندار زرند یکی از کارگران شرکت فولاد روز گذشته ۱۲ شهریور‌ماه در حال جوشکاری بود که بر اثر بی‌احتیاطی از ارتفاع ۲۲ متری سقوط کرد که بر اثر این حادثه این جوان در دم جان خود را از دست داد.

خنجری افزود: “بی احتیاطی و رعایت نشدن نکات ایمنی حین کار از علل این حادثه است اما علت اصلی آن در دست بررسی است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید