خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۷, 21st of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۶/۱۲ ساعت ۰:۱۸:۲۴

    خانه  > زنان  >  زنی در تهران به دلایل “ناموسی” به قتل رسید

زنی در تهران به دلایل “ناموسی” به قتل رسید

خبرگزاری هرانا –مردی در پی سوء ظن به همسرش او را به قتل رساند. این مرد مدعی شد که همسرش به او خیانت کرده است و در اظهاراتش به کاراگاهان گفت که “از مدتی پیش به رفتارهای همسرم مشکوک شده بودم تا اینکه ساعت ۶ بعدازظهر متوجه شدم که او قصد خروج از خانه را دارد؛ زمانی که همسرم به بهانه بردن بچه‌ها (پسر و دختر ۶ و ۷ ساله) به پارک از خانه خارج شد، او را تعقیب کرده و در داخل پارک مشاهده کردم که او با مردی ناشناس در حال صحبت کردن است؛ دیگر اطمینان پیدا کردم که همسرم به من خیانت کرده است”. در قوانین ایران مواردی در نظر گرفته شده که افرادی مرتکب قتل‌های ناموسی می‌شوند را از مجازات‌های سنگین معاف می‌کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از وقوع یک قتل خانوادگی در منطقه اشرف آباد خبر داد که طی آن متهم پس از ارتکاب جنایت توسط همسایگان دستگیر شده است.

سرهنگ علی ولیپور گودرزی، در توضیح این خبر عنوان داشت: “ساعت ۲۳:۰۰ دهم شهریورماه از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک قتل در منطقه اشرف آباد به کلانتری ۱۷۷ خاورشهر اعلام شد. با حضور مأمورین در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد خانمی اهل افغانستان حدودا ۲۵ ساله از ناحیه گردن دچار جراحت عمیق ناشی از جسم تیز و برنده شده و به قتل رسیده است”.

با تأیید خبر، موضوع به اداره ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام و پلیس آگاهی تهران بزرگ در محل حاضر شد.

اظهارات شاهد صحنه حادثه

یکی از بستگان مقتوله در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان داشت که حادثه توسط همسر مقتوله به نام عزیز ( ۲۷ ساله ) صورت گرفته است؛ وی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: “من همسر برادر عزیز هستم؛ زمانی که وارد خانه شدم، ناگهان با صحنه وحشتناکی روبرو شدم؛ عزیز در تلاش بود تا جنازه همسرش را در داخل یک کیسه قرار دهد تا آنرا از خانه خارج کند که من وارد خانه شدم؛ بسیار ترسیده بودم. شروع به جیغ زدن و کمک خواستن از همسایگان کردم. عزیز قصد فرار داشت که همسایه ها مانع از فرار وی شدند”.

همسرم به من خیانت کرده بود

عزیز در همان اظهارات اولیه صراحتا به ارتکاب حادثه و قتل همسرش اعتراف کرد و مدعی شد که همسرش به او خیانت کرده است؛ وی در اظهاراتش به کاراگاهان گفت: “از مدتی پیش به رفتارهای همسرم مشکوک شده بودم تا اینکه ساعت ۶ بعدازظهر متوجه شدم که او قصد خروج از خانه را دارد؛ زمانیکه همسرم به بهانه بردن بچه ها ( پسر و دختر ۶ و ۷ ساله ) به پارک از خانه خارج شد، او را تعقیب کرده و در داخل پارک مشاهده کردم که او با مردی ناشناس در حال صحبت کردن است؛ دیگر اطمینان پیدا کردم که همسرم به من خیانت کرده است”.

عزیز به کارآگاهان گفت: “زمانیکه همسرم در حدودا ساعت ۸ شب به خانه آمد، بچه ها را به بهانه بازی کردن در داخل کوچه به بیرون از خانه فرستادم و پس از آن به سراغش رفتم؛ بدون هیچ صحبتی با او درگیر شدم. ابتدا قصد داشتم تا او را خفه کنم اما زمانیکه دیدم که او هنوز نفس می کشد، با برداشتن چاقو از داخل آشپزخانه او را به قتل رساندم. جسد را داخل یک پتو پیچیده و در حال قرار دادن جسد در داخل یک کیسه بودم که همسرم برادرم وارد خانه شد”.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: “بررسی ادعای متهم در خصوص خیانت همسرش در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفته و متهم پرونده به ارتکاب جنایت و قتل عمد، با قرار بازداشت موقت صادره از سوی بازپرس محترم شعبه دوم دادسرای عمومی و انقلاب شهرری در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است و تحقیقات در این پرونده در مراحل مقدماتی است”.

جنایت‌های ناموسی یا قتل ناموسی به ارتکاب خشونت و اغلب قتل زنان یک خانواده به دست مردان خویشاوند خود گفته می‌شود.

این زنان به علت «ننگین کردن شرافت خانواده خود» مجازات می‌شوند. این ننگ موارد گوناگونی را شامل می‌شود از جمله خودداری از ازدواج اجباری، قربانی یک تجاوز جنسی بودن، طلاق گرفتن (حتی از یک شوهر ناشایست)، رابطه با جنس مخالف، یا ارتکاب زنا. برای اینکه فردی قربانی جنایت‌های ناموسی شود، فقط اینکه گمان برده شود او آبروی خانواده را بر باد داده است کافی‌ست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید