خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  دادگاه تجدیدنظر رسیدگی به اتهامات ۷ فعال ترک برگزار شد

دادگاه تجدیدنظر رسیدگی به اتهامات ۷ فعال ترک برگزار شد

خبرگزاری هرانا – صبح روز جاری دادگاه تجدید نظر رسیدگی به اتهامات هفت فعال ترک (آذربایجانی) که پیش‌تر توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان اهر به اتهام شرکت در سلسله اعتراضات خیابانی به برنامه تلویزیونی “فیتیله” جمعا به ۵۸ ماه حبس محکوم شده بودند، برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح روز جاری مورخ دهم شهریورماه ۹۷ دادگاه تجدید نظر رسیدگی به اتهامات هفت فعال ترک (آذربایجانی) که پیش‌تر در مهرماه سال گذشته توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان اهر، به اتهام شرکت در سلسله اعتراضات خیابانی به برنامه تلویزیونی “فیتیله” مجموعا به ۵۸ ماه حبس محکوم شده بودند در شعبه ۳ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی به ریاست قاضی علیزاده برگزار شد.

این دادگاه با حضور ۴ تن از این فعالین به نام‌های “اکبر ابول زاده“، “حامد الهوردی‌پور“، “مرتضی شکری” و “اسرافیل فتح اله‌زاده” برگزار شد و دیگر متهمان این پرونده “صالح ملاعباسی“، “سلیمان کاظمی” و “ابراهیم نوری ( محبوس در زندان اوین)” در جلسه دادگاه حضور نداشتند.

پیش‌تر در مهرماه سال گذشته دادگاه انقلاب شهرستان اهر طی دادنامه ای ۴ صفحه‌ای از مجموع بیست و پنج تن از فعالین ترک (آذربایجانی) بازداشت شده سلسه اعتراضات خیابانی به برنامه تلویزیونی “فتیله”، بر اساس اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور از طریق فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران در سال ۹۴، هفت نفر از آنان را در مجوع به ۵۸ ماه حبس تعزیزی محکوم کرد و مابقی را از اتهامات مطروحه تبرئه کرد.

طبق حکم دادگاه بدوی “صالح ملاعباسی”، “اکبر ابول زاده” و “ابراهیم نوری” هر یک به تحمل ۱۰ ماه حبس تعزیری و “اسرافیل فتح الله زاده”، “حامد الهوردی پور”، “مرتضی شکری” و “سلیمان کاظمی” هر یک به تحمل ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید