خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  اعدام یک زندانی در زندان مراغه

اعدام یک زندانی در زندان مراغه

خبرگزاری هرانا – یازده روز پیش، یک زندانی که با اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود به طور مخفیانه در زندان مراغه اعدام شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، یازده روز پیش، ۳۰ مرداد ماه ۱۳۹۷، یک زندانی در محوطه زندان مراغه (آذربایجان شرقی) اعدام شده است.

هویت این زندانی “جعفر صمیمی” ۳۶ ساله، فرزند حشمت و اهل بناب احراز شده است که با اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود.

یک منبع مطلع در این خصوص گفت: “جعفر صمیمی سال ۹۳ به اتهام قتل طی یک درگیری بازداشت شد. درگیری وی با شخصی به نام (ع. پ) نام بر سر چک و سفته بوده است و در این در گیری (ع. پ) به قتل می‌رسد.”

اعدام این زندانی با وجود گذشت یازده روز از سوی رسانه‌های داخل ایران اعلام نشده و در دسته اعدام‌های مخفیانه طبقه بندی می‌شود.

مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران هم در گزارش سالانه خود اعلام کرده بود بیش از ۶٠ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحاً آن را اعدام “مخفیانه” می خوانند.

بر اساس داده های ۲۹۴۵ گزارش ثبت شده در مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سالی که گذشت (اول فروردین ۱۳۹۶  تا ۲۷ اسفند ۱۳۹۶) دست کم ۳۲۲ شهروند اعدام شدند و ۲۳۶ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۲۳ حکم اعدام که در ملأعام بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید