خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۷, 19th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۶/۰۴ ساعت ۲۳:۲۴:۱۵

    خانه  > سایر گروهها  >  محاکمه مامور پلیس به اتهام قتل یک مظنون

محاکمه مامور پلیس به اتهام قتل یک مظنون

خبرگزاری هرانا – دومین جلسه رسیدگی به قتل پسرجوان به دست پلیس در شعبه دوم دادگاه کیفری یک تهران با حضور متهم و وکیل اولیای دم برگزار شد. نقض قوانین به کارگیری سلاح در موارد زیادی به خصوص نقاط مرزی کشور هر ساله باعث قتل پرشمار شهروندان توسط قوای انتظامی و نظامی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از عصر ایران، پلیس جوان که متهم به قتل پسر جوانی با شلیک گلوله است، در شرح ماجرا مدعی شد: «پیرو ماموریت ابلاغی به پارکی در تهران رفتیم که در آن حدود ۱۱ نفر مواد فروش و حدود ۵۰ نفر مصرف کننده موادمخدر وجود داشتند. مواد فروش‌ها که متوجه حضور پلیس شدند دست به فرار زدند و در حال تفتیش محل بودیم که شیشه و هروئین و سلاح سرد و ۱۹ عدد پایپ کشف کردیم.»

وی در ادامه نیز مدعی شد: «مقتول با دیدن من شروع به فریاد کشیدن کرد تا مجرمان دیگر متواری شوند که من وی را دستگیر کردم. دستبند را به دست وی زدم و در حال زدن دستبند به دست خودم بودم که سایر دوستانش شروع به سنگ پرانی به من کردند و متهم فرار کرد و من به دنبالش دویدم و برای خبر کردن همکارانم تیر هوایی شلیک کردم و دوستانش همچنان در حال سنگ پرانی و ایجاد سر و صدا بودند و به دلیل ناهمواری زمین از یک طرف و همچنین پرتاب سنگ به پایم تعادلم را از دست دادم و هنگام زمین خوردن اسلحه ام که از نوع خودکار بود اقدام به شلیک کرد.»

متهم ادامه داد: «بعد از حضور همکارانم متوجه شدم که تیر از بغل بازوی مقتول وارد و از سینه‌اش خارج شده و متاسفانه فوت کرده است. من قصد تیراندازی نداشتم و به طور اتفاقی این حادثه روی داد و ۲ تن از همکارانم شاهد ماجرا بوده‌اند.»

وکیل اولیای دم نیز گفت: “متاسفانه این پلیس جوان یک پرونده دیگر قتل غیرعمد با کمانه اسلحه دارد که به دلیل کمانه کردن تیر منجر به فوت فردی شده و پرونده همچنان مفتوح است”.

وکیل پلیس جوان نیز در دفاع از وی گفت: “در روز حادثه مقتول از دستور پلیس تمرد کرده و قصد فرار با دستبند پلیس را داشته است و از آن جایی که ربوده شدن دستبند برای پلیس دردسر ساز می‌شده، لذا پلیس جوان مجبور به تعقیب کردن فرد فراری بوده است و از طرفی قانون به کارگیری سلاح نیز به اجرا درآمده و ایشان هم فرمان ایست داده و هم تیر هوایی شلیک کرده است. حال با توجه به محتویات پرونده از آن جا که موضوع شلیک گلوله از مسائل بسیار تخصصی و نیازمند بررسی است، تقاضای کارشناسی توسط کارشناسان را از محضر دادگاه داریم”.

لازم به یادآوری است نقض قوانین به کارگیری سلاح در موارد زیادی به خصوص نقاط مرزی کشور هر ساله باعث قتل پرشمار شهروندان توسط قوای انتظامی و نظامی می شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید