خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  به پرونده آزار جنسی دختر ۷ ساله مجددا رسیدگی می شود

به پرونده آزار جنسی دختر ۷ ساله مجددا رسیدگی می شود

خبرگزاری هرانا – پرونده دختربچه ۷ساله که از سوی دوست پدرش مورد آزار قرار گرفته است، بار دیگر بررسی می‌شود. گفتنی است که متهم پیشتر در شعبه سوم دادگاه کیفری یک تهران پای میز محاکمه ایستاد و به رغم اعتراف صریح به تجاوز، وی از این اتهام تبرئه و به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد. این پرونده در شعبه ۲۴ دیوان عالی کشور تحت رسیدگی قرار گرفت و قضات حکم ۹۹ ضربه شلاق را نقض کردند و خواستار رسیدگی دوباره به این پرونده شدند تا ابعاد تجاوز در آن روشن شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، پرونده خاطره، دختربچه ۷ساله که از سوی دوست پدرش مورد آزار قرار گرفته است بار دیگر در دادگاه کیفری یک استان تهران بررسی می‌شود. رسیدگی به این پرونده از اوایل سال ۹۶ به دنبال شکایت جمعیت مردم نهاد امام علی در دستور کار پلیس قرار گرفت.

یکی از مددکاران این جمعیت که دریکی از مناطق جنوبی تهران فعالیت داشت و در زمینه های مختلف با کودکان در ارتباط بود دختر هفت ساله ای به نام خاطره را به دادسرا معرفی کرد. شواهد نشان می‌داد این دختر بچه از دوسال قبل مورد آزار و شکنجه قرار گرفته و آثار کبودی و ضرب و جرح روی بدنش نمایان است.

پلیس وارد عمل شد و به تحقیق پرداخت. در بررسی ها روشن شد مددکار جمعیت امام علی هنگام آموزش به چندین کودک متوجه خشونت درونی دختر بچه شده و با بررسی نقاشی‌های وی به آسیب شدید روحی و جسمی که طی مدت‌ها به وی وارد شده بود پی برده است. با صحبت‌های روان شناسانه با این دختربچه و روان کاوی وی، خاطره گفت که از ۲ سال قبل یکی از دوستان پدرش به نام علی که برای پدر معتاد وی مواد مخدر تهیه می‌کرده به خانه آنها رفت و آمد داشته و  در این دو سال مورد آزار و شکنجه علی قرار گرفته است.

در حالی که آثار شکنجه و ضرب و جرح روی بدن این دختر نمایان بود، وی به پزشکی قانونی معرفی شد و پزشکی قانونی آثار ضرب و جرح شدید را تایید کرد، اما در گزارش کارشناسان پزشکی قانونی اعلام شد آثاری از تجاوز در خاطره نمایان نیست.

با این حال علی ۳۲ ساله بازداشت شد و به دو بار تجاوز اعتراف کرد و گفت بارها بدن خاطره را در غیاب پدرش لمس کرده است.

تحقیقات بیشتر از سایر اعضای این خانواده برای افشای این حادثه ادامه داشت تا اینکه عمه این دختر خردسال به پلیس گفت: “برادرم و همسرش سالهاست از هم جدا شده اند و خاطره با برادرم زندگی می کند. مدتی پیش خاطره به من گفت دوست پدرش به نام علی او را آزار داده است. من از این ماجرا ناراحت شدم و با علی صحبت کردم. من از او خواستم دیگر کاری به خاطره نداشته باشد او هم قبول کرد. میخواستم خاطره را پیش خودم نگه دارم اما دختر بچه قبول نکرد. به همین خاطر او را به پدرش سپردم”.

علی در شعبه سوم دادگاه کیفری یک تهران پای میز محاکمه ایستاد و به رغم اعتراف صریح متهم به تجاوز، وی از این اتهام تبرئه و فقط به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شد. این پرونده در شعبه ۲۴ دیوان عالی کشور تحت رسیدگی موشکافانه قرار گرفت و قضات عالی رتبه حکم ۹۹ ضربه شلاق را نقض کردند و خواستار رسیدگی دوباره به این پرونده شدند تا ابعاد تجاوز در آن روشن شود.

به این ترتیب پرونده از شعبه سوم به شعبه هم عرض فرستاده شد و قضات دیوان عالی کشور خواستند بار دیگر نظر پزشکی قانونی درباره تجاوز استعلام شود تا روشن شود چنانچه تجاوز صورت گرفته باشد با توجه به سن کودک ممکن است از آن باقی نمانده باشد. دوم اینکه از پدر خاطره تحقیق شود که چرا فرزندش را ساعت ها در خانه و با دوست موادفروشش تنها گذاشته و وقتی به ماجرای تجاوز به دخترش پی برده شکایت نکرده است. سوم اینکه وضعیت اجتماعی پدر خاطره و متهم بررسی و از سایر بستگان تحقیق شود تا مشخص شود چرا دو سال آزار و شکنجه این دختربچه پنهان نگه داشته و به پلیس گزارش نشده است.

قرار است قضات شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران پس از بررسی این پرونده و تکمیل تحقیقاتی که قضات دیوان عالی کشور خواستار آن شده اند به این پرونده رسیدگی کنند. این در حالی است که پرونده خاطره به خاطر کودک آزاری به دادگاه ارسال شده و در آنجا تحت رسیدگی قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید