خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷, 22nd of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۵/۳۰ ساعت ۲۲:۰۹:۳۳

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۵ کارگر/ مرگ یک کودک کار ۱۶ساله بر اثر سقوط از ساختمان نیمه کاره

مرگ و مصدومیت ۵ کارگر/ مرگ یک کودک کار ۱۶ساله بر اثر سقوط از ساختمان نیمه کاره

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۱ کارگر کشته و ۴ کارگر مصدوم شدند. بنا بر خبری دیگر، فرمانده انتظامی بجنورد از سقوط یک کودک کار ۱۶ ساله از ساختمان در حال ساخت که منجر به مرگ وی‌ شد، خبر داد. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، مورخ ۳۰ مرداد ۱۳۹۷، بر اثر ریزش آوار در خوابگاه دانشجویی دانشگاه شیراز دو کارگر مصدوم شدند.

مسئول روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز در این خصوص گفت: “روز جاری ۳۰ مرداد ماه ریزش آوار در خوابگاه دانشجویی دانشگاه شیراز موجب گیر افتادن دو کارگر زیر آوار شد”.

عدلو ادامه داد: “در قسمتی از دانشگاه شیراز، یک ساختمان آزمایشگاهی جدید در حال ساخت بود که به علت خروج جک‌ها از زیر سقف و ریزش آوار دو کارگر مصدوم شدند”.

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس هم گفت: “مصدومان با دو دستگاه آمبولانس به بیمارستان رجایی شیراز منقل شدند”.

همتی در پایان افزود: “وضعیت مصدومان مطلوب گزارش شده است”.

مرگ یک کارگر نیروگاه زمین گرمایی در اثر سقوط از جرثقیل

به گزارش ایلنا، مورخ ۳۰ مرداد ۱۳۹۷، یک کارگر کارخانه نیروگاه زمین گرمایی واقع در روستای «موئیل» شهرستان مشکین شهر در اثر سقوط جرثقیل جان باخت.

روز گذشته (بیست نهم مرداد) یک کارگر شاغل در کارخانه نیروگاه زمین گرمایی واقع در روستای «موئیل» در شهرستان مشکین شهر استان اردبیل در اثر سقوط جرثقیل بعد از انتقال به بیمارستان جان باخت.

سرهنگ کیوان زرین کلاه (فرمانده انتظامی شهرستان “مشگین شهر) با تایید این خبر گفت: “این حادثه به دنبال پاره شدن زنجیر جرثقیل برای یک کارگر ۳۵ ساله رخ داده است”.

به گفته وی؛ جسد کارگر به پزشکی قانونی انتقال و اقدامات قانونی با تشکیل پرونده در حال انجام است.

مصدومیت ۲ کارگر بر اثر انفجار گاز در کارگاه خیاطی

به گزارش رکنا، مورخ ۳۰ مرداد ۱۳۹۷، انفجار گاز در کارگاه خیاطی علاوه بر تخریب قسمتهایی از ساختمان منجر به سوختگی دو کارگر شد.

ساعت ۱۶:۰۰ روز گذشته ۲۹ مرداد ماه بر اثر انفجار و آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی در شهرری، جوانمردقصاب، خیابان خزایی، ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی تهران نیروهای عملیات ایستگاه‌های ۹، ۹۰ و گروه نجات ۱۷ را به محل حادثه اعزام کرد.

داود آشنا؛ افسر آماده منطقه هفت عملیات درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: “محل حادثه ساختمان سه طبقه مسکونی قدیمی بود که در طبقه سوم آن به مساحت ۶۰ مترمربع کارگاه تولیدی (خیاطی) قرار داشت”.

وی افزود: “این کارگاه به علت نامعلوم دچار انفجار گاز شده، قسمتی از سقف و دیوار ضلع غربی اتاق بر روی پشت‌بام منزل مجاور آوار و قسمتی از سقف پذیرایی خانه مجاور نیز دچار خسارت شده بود”.

آشنا تصریح کرد: “در این حادثه دو کارگر ۲۶ و ۳۷ ساله از قسمتهای مختلف بدن دچار سوختگی شدند که آتش‌نشانان پس از حضور در محل حادثه و تجهیز خود به دستگاه تنفسی اقدام به قطع برق و گاز منزل مسکونی کردند و با استفاده از دو دستگاه خاموش‌کننده دستی، شعله‌های به جا مانده بر اثر انفجار گاز را مهار و خاموش کردند”.

بنابر اعلام پایگاه خبری ۱۲۵؛ آتش‌نشانان، مصدومان را تحویل عوامل اورژانس داده و پس از حضور عوامل شهرداری، با دستور تخلیه ساختمان به مالک مبنی بر عدم وجود ایمنی در محل حادثه به مأموریت خود پایان دادند.

مرگ یک کودک کار ۱۶ساله بر اثر سقوط از ساختمان نیمه کاره

به گزارش رکنا، مورخ ۳۰ مرداد ۱۳۹۷، فرمانده انتظامی بجنورد از سقوط یک کودک کار ۱۶ ساله از ساختمان در حال ساخت که منجر به مرگ وی‌شد، خبر داد.

سرهنگ علی پاکدل اظهار کرد: “در پی اعلام شهروندان مبنی بر سقوط فردی از ساختمان در حال ساخت در خیابان ۳۲ متری شهدا، بلافاصله ماموران در محل حاضر و به بررسی صحنه پرداختند”.

پاکدل درباره جزئیات این حادثه بیان کرد: “شامگاه دوشنبه نوجوانی ۱۶ ساله که در ساختمانی مشغول به کار بوده به دلیل عدم تعادل از ارتفاع ۶ متری ساختمان به پایین سقوط می‌ کند”.

وی تصریح کرد: “متاسفانه این پسر ۱۶ ساله به علت شدت جراحات وارده در دم فوت می کند”.

این مقام انتظامی با ابراز تاسف از این حادثه از کارفرمایان و مالکان ساختمان ها خواست نکات ایمنی و کار را رعایت کنند تا شاهد چنین حوادث ناگوار نباشیم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید