خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷, 19th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۵/۳۰ ساعت ۱۸:۵۷:۳۵

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  خراسان رضوی؛ شکایت بیش از ۴۵۰۰ کارگر علیه کارفرما در سال گذشته

خراسان رضوی؛ شکایت بیش از ۴۵۰۰ کارگر علیه کارفرما در سال گذشته

خبرگزاری هرانا – محمود حکمتی‌پور معاون اجتماعی اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت که در سال گذشته ۴ هزار و ۵۲۴ کارگر دادخواست شکایت علیه کارفرما تنظیم کرده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، محمود حکمتی‌پور ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته دولت در سالن جلسات صدا و سیما، اظهار کرد: “تکلیف استان در حوزه اشتغال و کارآفرینی ایجاد ۱۱۰ هزار فرصت شغلی است که تاکنون ۲۷ هزار و ۵۹۲ نفر اشتغال ایجادی داریم که ۲۵ درصد محقق شده است”.

وی خاطرنشان کرد: “باید فرصت‌های شغلی موجود را حفظ کنیم. در سال قبل ۴۵۲۴ کارگر دادخواست شکایت علیه کارفرما تنظیم کرده بودند”.

معاون اجتماعی اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی خراسان رضوی بیان کرد: “امسال ۳۶۶۹ دادخواست تنظیم شده بیمه بیکاری ۱۷۱۰۰ نفر مقرری‌بگیر هستند و از مزایای بیمه بیکاری استفاده می‌کنند”.

حکمتی‌پور بیان کرد: “همچنین ۲۷ درصد پرونده‌ها را در قالب صلح و سازش حل و فصل کردیم در بحث تشکل‌های غیر مدنی حوزه کارگری و کارفرمایان رتبه دو کشور را دارد”.

وی تصریح کرد: “در چهار ماهه سال ۹۷، ۱۱۳۲ تشکل کارگری و کارفرمایی ثبت شده است که رتبه دوم را از لحاظ تعداد تشکل‌های دارای اعتبار در کشور داریم. برگزاری انتخابات کانون بازنشستگی مشهد را با حضور ۴۰ هزار کارگر بازنشسته داشتیم بازرسی از کارگاه‌ها باعث می‌شود که هم صیانت از حقوق کارگرها را داشته باشیم و هم مانع حوادث ناشی از کار باشیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید