خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷, 19th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۵/۳۰ ساعت ۱:۲۱:۰۸

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روز های گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۲ کارگر کشته و ۱ کارگر مصدوم شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مورخ ۲۸ مرداد ۱۳۹۷، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: “یک معدنکار محلاتی در حین کار به علت سقوط قطعه سنگی دچار جراحت شدید شد و جان خود را از دست داد”.

محمود خلجی گفت: “این حادثه عصر روز شنبه ۲۷ مرداد ماه به مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ اعلام شد و تیم های امداد و نجات به سرعت در محل حاضر شدند”.

وی توضیح داد: “در تحقیقات انجام شده مشخص شد که یک کارگر ۳۷ ساله در این معدن سنگ بر اثر سقوط ناگهانی سنگی جراحات عمیق برداشته و قبل از رسیدن به مراکز درمانی جان باخته است”.

این مقام انتظامی تصریح کرد: “جسد این فرد برای سیر مراحل قانونی به سردخانه تحویل داده شد”.

۷۰ معدن در محلات فعال است و این شهرستان قطب تولید سنگ نما در کشور محسوب می شود.

مرگ یک کارگر مقنی بر اثر برق گرفتگی

به گزارش ایسنا، مورخ ۲۹ مرداد ۱۳۹۷، مسئول آتش نشانی کاشمر از برق گرفتگی و فوت کارگر مقنی در عمق ۱۰ متری زمین خبر داد.

امیر نژادرحیم، با بیان اینکه این حادثه ظهر روز ۲۹ مردادماه رخ داد، اظهار کرد: “کارگری که در یک ساختمان نیمه کاره در خیابان اردیبهشت این شهر مشغول حفر چاه بود ناگهان در حین انجام کار دچار برق گرفتگی شد”.

وی با اعلام اینکه این حادثه به‌علت رطوبت داخل چاه رخ داد، عنوان کرد: “در این حادثه یک کارگر اهل روستای سرحوضک دچار برق گرفتگی شد و قبل از رسیدن نیروهای اورژانس جان خود را از دست داد”.

مسئول آتش نشانی کاشمر ادامه داد: “با اطلاع سایر کارگران، نجات گران آتش نشانی به محض رسیدن با در نظر گرفتن اصول ایمنی و قطع برق محل حادثه با ابزار ویژه نجات داخل چاه ۱۰ متری رفته و مصدوم را به بالای چاه منتقل کردند”.

نژادرحیم عنوان کرد: “آتش نشانان پس از اینکه کارگر را تحویل امدادگران اورژانس داده متوجه شدند این فرد در همان ساعت اولیه که دچار برق گرفتگی شده جان خود را از دست داده است”.

وی اضافه کرد: “آثار برق گرفتگی بر روی بازوی سمت راست و مچ پای سمت چپ این مقنی کاشمری مشاهده شده است”.

مسئول آتش نشانی کاشمر در پایان از کارگران ساختمانی خواست که به نکات ایمنی کار خود بسیار توجه داشته باشند.

گیر کردن دست کارگر بتن‌ریزی در دستگاه میکسر

به گزارش ایلنا، مورخ ۲۹ مرداد ۱۳۹۷، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی دزفول از گیر کردن دست کارگر بتن‌ریزی در دستگاه میکسر در این شهرستان خبرداد.

عبدالحسین معظم‌فر گفت: “ساعت ۱۰:۵۸ دقیقه صبح روز ۲۹ مرداد ماه دست کارگر بتن‌ریزی در دستگاه میکسر گیر کرد”.

وی افزود: “ستاد فرماندهی عملیات سریعا اکیپ‌های امداد نجات و اطفای حریق را از ایستگاه شماره یک به محل حادثه واقع در کوی نیایش نبش خیابان سوم شهرستان دزفول اعزام کرد”.

معظم‌فر تصریح کرد: “در این حادثه که به علت بی‌احتیاطی و رعایت نکردن اصول ایمنی اتفاق افتاد، دست راست کارگر ۲۷ ساله بتن‌ریز در لابه‌لای چرخدنده‌های دستگاه میکسر گیر کرد و وی را به شدت مصدوم کرد که با حضور آتش‌نشانان در محل و نیروهای اورژانس به بیمارستان منتقل شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید