خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷, 20th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۵/۲۸ ساعت ۱۹:۵۱:۵۶

    خانه  > اعدام  >  قزوین؛ رهایی از اعدام یک زندانی پس از ۱۶ سال

قزوین؛ رهایی از اعدام یک زندانی پس از ۱۶ سال

خبرگزاری هرانا – رئیس شورای حل اختلاف استان قزوین گفت “متهمی که ۱۶ سال پیش دوستش را در ملارد کرج به قتل رسانده بود، مورد گذشت و رضایت خانواده مقتول قرار گرفت”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، علی زمانی رئیس شورای حل اختلاف استان قزوین گفت: “متهمی که ۱۶ سال پیش دوستش را در ملارد کرج به قتل رسانده بود، مورد گذشت و رضایت خانواده مقتول قرار گرفت”.

این مقام قضایی اظهار کرد: “پرونده قتل آقای (م. ش) که در ملارد کرج اتفاق افتاده بود، در سال ۹۳ به شورای حل اختلاف استان قزوین ارجاع شد تا اقدامات مصالحه و سازش قتل برای آن صورت پذیرد”.

وی در توضیح پرونده تصریح کرد: “ماجرا از این قرار بود که متهم پرونده آقای (الف. ق) در اسفندماه سال ۸۱ به همراه مقتول آقای (م. ش) و دوست دیگرشان که همگی دوستی چندین و چندساله داشتند، برای خرید لوازم صوتی و تصویری به استان البرز می‌روند و با یکدیگر تصمیم می‌گیرند که شام را در همان استان صرف کنند”.

زمانی بیان کرد: “پس از گذشت مدتی، متهم متوجه می‌شود که دو دوست دیگرش برای خرید مواد مخدر به کرج آمده اند و همین موضوع سبب می‌شود تا میان آن‌ها دعوای لفظی صورت بگیرد. بعد از جر و بحث‌های طولانی سرانجام طرفین به نزاع و درگیری علیه یکدیگر اقدام می‌کنند و متهم به وسیله تیغ اصلاح صورت، رگ‌های هر دو دست مقتول را بریده و باعث مرگ وی می‌شود”.

وی تشریح کرد: “متهم در هنگام وقوع قتل تنها ۲۷ سال سن داشت و مقتول نیز در سن ۳۰ سالگی و در ملارد کرج به قتل رسید. در پرونده پزشکی قانونی مقتول قید شده که وی با آلت قتاله «جسم تیز برنده» و به روش قطع کردن رگ‌های حیاتی فوت کرده است”.

رئیس شورای حل اختلاف استان در پایان یادآور شد: “پرونده با همت و تلاش اعضای واحد ویژه مصالحه قتل عمد شورای حل اختلاف استان قزوین و پس از سپری شدن سه سال به مصالحه قتل ختم شد و در مردادماه سال جاری، خانواده مقتول با حضور در شورا‌های حل اختلاف قزوین اعلام گذشت و رضایت کردند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید