خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷, 19th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۵/۲۶ ساعت ۲۳:۱۸:۰۹

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روز های گذشته و امروز،، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۱ کارگر کشته و ۳ کارگر مصدوم شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مورخ ۲۴ مرداد ۱۳۹۷، علی عسکری، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان از سقوط یک کارگر به داخل گودال مربوط به پروژه فاضلاب شهری خبر داد.

وی با بیان اینکه این حادثه در بزرگراه امام خمینی (ره) میدان ابوذر شهر کرمان روی داد، اظهار کرد: “پس از اعلام وقوع حادثه بلافاصله دو تیم تخصصی نجات این سازمان در محل حادثه حضور یافته و امدادرسانی به مصدوم را آغاز کردند”.

عسکری گفت: “مصدوم از کارگران مشغول در پروژه فاضلاب شهری بود که به دلیل بی احتیاطی و عدم رعایت نکات ایمنی دچار حادثه شده بود در کمترین زمان ممکن توسط نجاتگران سازمان آتش نشانی از داخل گودال به عمق ۱۰ متر خارج و به بیمارستان منتقل شد”.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان به کارفرمایان پروژه‌های شهری و کارگاه‌های ساختمانی توصیه کرد که با رعایت اصول ایمنی و حفاظتی از حوادث جلوگیری کنند.

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر بر اثر نشت گاز

به گزارش ایلنا، مورخ ۲۶ مرداد ۱۳۹۷، معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور از انفجار یک واحد صنعتی به علت نشت گاز خبر داد.

حسن نوری معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور در ارتباط با جزئیات انفجار یک واحد صنعتی گفت: “این حادثه حوالی ساعت ۱۴:۲۴ امروز (۲۶ مرداد) در شهرک صنعتی نظرآباد استان البرز به علت نشت گاز رخ داده است”.

وی افزود: “پس از تماس با سامانه ۱۱۵ اورژانس بلافاصله دو دستگاه آمبولانس جهت اقدامات لازم به محل حادثه اعزام شدند”.

معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور ادامه داد: “متاسفانه در این حادثه یک نفر جان باخت و دو نفر مصدوم شدند که توسط تکنسین های اورژانس به نزدیکترین مرکز درمانی انتقال یافتند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید