خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  بک زندانی در زاهدان پس از عدم توجه مسولان به وضعیتش خودکشی کرد

بک زندانی در زاهدان پس از عدم توجه مسولان به وضعیتش خودکشی کرد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته یک زندانی در زاهدان پس از عدم توجه مسولان به وضعیت خود و خط خوردن نام‌اش از لیستی که قرار بوده با دادستان در زندان ملاقات کنند، با خوردن قرص اقدام به خودکشی کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز گذشته مورخ ۲۳ مردادماه یک زندانی محکوم به اعدام در زندان زاهدان به دلیل خط خوردن نام‌اش از لیستی که قرار بود با دادستان در زندان زاهدان ملاقات کنند با خوردن تعداد زیادی قرص اقدام به خودکشی کرد.

هویت این زندانی «سعید صابری اهل سراوان» از بند ۴ زندان زاهدان توسط هرانا احراز شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “روز گذشته طی ابلاغ قبلی، دادستان زاهدان به زندان رفته بود و قرار بر این بود که با زندانیانی که از قبل اعلام آمادگی کرده بودند دیدار کند. در زمان ملاقات با دادستان، زندانیان از خط خوردن اسم بسیاری افراد از لیست مطلع شدند و علی‌رغم اعتراض به این تصمیم واکنشی از سمت مسئولین زندان ندیدند. در این بین سعید صابری زندانی محکوم به اعدام با خوردن تعداد زیادی قرص دست به خودکشی زده و در حالی که بی‌هوش شده بود، توسط مسئولین زندان به بهداری و سپس به خارج از زندان اعزام شد، با این حال از روز گذشته اطلاعی از وضعیت این زندانی در دست نیست.”

این منبع همچنین از برگرداندن «منصور محمودزهی» دیگر زندانی محبوس در زندان زاهدان که پیشتر دست به خودکشی زده و به بیمارستانی خارج از زندان اعزام شده بود به بند ۴ زندان زاهدان خبر داد.

هرانا پیشتر در گزارشی در تاریخ ۱۴ مردادماه سال جاری خبر از خودکشی یک زندانی ۴۲ ساله محکوم به اعدام به نام «منصور محمود زهی» در زندان زاهدان داده بود. این زندانی با ادعای اینکه “مسئولان زندان وجه دیه جمع‌آوری شده توسط زندانیان متعلق به او را به تصرف خود درآورده‌اند” با خوردن چند عدد تیغ اقدام به خودکشی کرده بود.

خودکشی زندانیان به دلیل رفتار نامناسب مسئولان و شرایط نگهداری زندانیان در زندان زاهدان مسبوق به سابقه است.

در اردیبهشت ماه سال جاری نیز هرانا در گزارشی از خودکشی یک زندانی دیگر به نام مهدی کوهکن پس از انتقال به بند قرنطینه زندان مرکزی زاهدان خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید