خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز، گروهی از کارگران شاغل در کارخانه کمپرسورسازی تبریز، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در مشهد و  جمعی از کارکنان تعاونی‌های سهام عدالت در تهران در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، صبح امروز گروهی از کارگران شاغل در کارخانه «کمپرسورسازی تبریز» در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود در مقابل ساختمان کارخانه تجمع کرده اند.

گروهی از کارگران شاغل در کارخانه کمپرسورسازی تبریز صبح امروز (۲۴ مرداد ماه) در اعتراض به پرداخت نشدن دست‌کم ۶ ماه معوقات مزدی پرداخت نشده‌ی خود، دست از کار کشیده و در مقابل ساختمان کارخانه تجمع کردند.

منابع کارگری در کارخانه «کمپرسورسازی تبریز» واقع در شهرک صنعتی قراملک تبریز با اعلام این خبر می‌گویند: “دلیل اعتراض امروز حدود ۱۲۰ نفر از کارگران شاغل در این واحد تولیدی، بی‌توجهی کارفرما به پراخت مطالباتشان است”.

همچنین گفته می‌شود بخش دیگری از اعتراضات کارگران این کارخانه مشخص نبودن وضعیت تولید در کارخانه است.به نقل از آنها مدیریت فعلی کارخانه برای رونق تولید از خود اشتیاقی نشان نمی‌دهد.

طبق اظهارات کارگران این کارخانه، در کارخانه کمپرسورسازی تبریز زمانی بیش از ۷۰۰ نیروی کارگری دائم و قرارداد موقت کار می کردند اما بعد از آنکه مدیریت کارخانه به بخش خصوص واگذار شده است، مشکلات کارخانه با کاهش امنیت شغلی کارگران آغاز شده و تعداد کارگران به حداقل تقلیل یافت.

اعتراض مالباختگان موسسه کاسپین در مشهد

به گزارش هرانا، امروز، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در مشهد، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

سومین روز اعتراض کارکنان سهام عدالت، از جمله ۵۰ کم‌توان جسمی که ۴۱ ماه حقوقی نگرفته‌اند

به گزارش رادیو زمانه، اعتراض کارکنان تعاونی‌های سهام عدالت در تهران به سومین روز خود وارد شده است.

نمایندگان آنها از سرتاسر ایران از صبح دوشنبه ۲۲ مرداد در برابر ساختمان وزارت اقتصاد و دارایی تجمع کرده‌اند.

معترضان ۴۱ ماه حقوقی دریافت نکرده‌اند. آنها همچنین پس از ۱۲ سال سابقه کاری در دفترهای شرکت‌های تعاونی سهام عدالت، هنوز از وضعیت شغلی پایدار و مشخصی برخوردار نیستند.

در میان معترضان، کم‌توان‌های جسمی شاغل در این تعاونی‌ها که سرپرست خانوار هستند، به چشم می‌خورند. ۵۰ کم‌توان جسمی در سه روز اخیر در این تحصن حضور دارند.

ویدئوی زیر گلایه یکی از کارکنان کم‌توان جسمی معترض خطاب به مسئولان دولتی است که به گفته او، انگار وقتشان ارزشمندتر از آن است که به مطالبات این کارکنان گوش بسپارند

خبرگزاری دولتی کار ایران (ایلنا) شمار کارکنان دفاتر شرکت تعاونی سهام عدالت را یک هزار و ۵۰۰ تن گزارش کرده است.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی ایران سال گذشته وعده داده بود که تا پایان سال ۹۶ مشکلات دستمزد و قرارداد کارکنان سهام عدالت برطرف شود. به گفته کارکنان این وعده عملی نشده و مجلس شورای اسلامی نیز با تخصیص ۲۵ میلیارد تومان برای جبران خدمات کارکنان شرکت تعاونی سهام عدالت مخالفت کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید