خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  سه زندانی در زندان رجایی شهر کرج و تبریز اعدام شدند

سه زندانی در زندان رجایی شهر کرج و تبریز اعدام شدند

خبرگزاری هرانا – صبح روز چهارشنبه ۱۷ مردادماه، دست‌کم دو زندانی که با اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند. بنا بر خبری دیگر، یک زندانی که با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود روز چهارشنبه گذشته در زندان مرکزی تبریز اعدام شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، مورخ ۱۷ مرداد ۱۳۹۷، دست‌کم دو زندانی که با اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند.

صبح روز چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، دست‌کم دو زندانی در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند.

این دو زندانی که با اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند صبح روز یکشنبه ۱۴ مرداد ماه در یک گروه شش نفری به سلول انفرادی منتقل شدند.

چهار زندانی دیگر با اخذ مهلت و یا رضایت از شکات پرونده به سلول‌های خود بازگشتند.

هویت یکی از زندانیانی که “محمد عبدی” از بند ۱۰ احراز شده است.

وی از ۱۲ سال پیش به اتهام “قتل” بازداشت و در زندان بسر برده بود.

یک منبع مطلع در خصوص محمد عبدی گفت: “شاکیان پرونده عبدی حاضر نشدند که در هنگام اجرای حکم حاضر شوند و تنها وکیل شاکیان در هنگام اجرای حکم حضور داشت.”

دیگر زندانی که صبح روز جاری در این زندان اعدام شد، تبعه کشور افغانستان بوده است و به اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود.

اعدام یک زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر در زندان مرکزی تبریز

به گزارش سازمان حقوق بشر ایران، مورخ ۲۲ مرداد ۱۳۹۷، یک زندانی که با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود روز چهارشنبه گذشته در زندان مرکزی تبریز اعدام شده است.

صبح روز چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، حکم اعدام یک زندانی در زندان مرکزی تبریز به اجرا درآمد.

هویت این زندانی که با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود “عیوض بی‌دست” فرزند محمدتقی اهل مراغه احراز شده است.

این زندانی که از بند ۹ زندان مرکزی تبریز جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شده بود، از ۱۲ سال پیش با اتهامات مربوط به مواد مخدر بازداشت و در زندان بسر می‌برد.

از میزان دقیق و نوع مواد مخدری که در پرونده وی بود تا لحظه تنظیم این خبر اطلاعی به دست نیامده و معلوم نیست به چه علت پرونده وی مشمول تغییرات جدیدی که در قانون مبارزه با مواد مخدر به وجود آمد نشده است.

به همراه عیوض بی‌دست یک زندانی دیگر به نام رسول محتشمی (معروف به رسول عشقی) که با اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، جهت اعدام به سلول انفرادی منتقل شد.

وی با اخذ مهلت یک ماهه از شکات پرونده به بند خود بازگشت.

اعدام عیوض بی‌دست تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران اعلان نشده است.

هویت وی که از بند اتباع بیگانه‌ی زندان قزلحصار جهت اعدام به زندان رجایی شهر منتقل شده بود تا لحظه تنظیم این خبر مشخص نشده است.

اعدام این دو زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های داخل ایران اعلان نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید