خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  شش شهروند بازداشت شده اهل حمیدیه از زندان شیبان اهواز آزاد شدند

شش شهروند بازداشت شده اهل حمیدیه از زندان شیبان اهواز آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – شش شهروند اهل شهر حمیدیه در استان خوزستان که روز پنجشنبه ۱۱ مرداد ماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان شیبان اهواز منتقل شده بودند، طی روز جاری با قرار کفالت تا پایان زمان دادرسی از زندان آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز ۲۱ مرداد ماه شش تن از فعالین عرب اهل حمیدیه در استان خوزستان که روز پنج‌شنبه ۱۱ مردادماه ۱۳۹۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان شیبان اهواز منتقل شده بودند با صدور قرار وکالت تا پایان زمان دادرسی از زندان آزاد شدند.

یک منبع مطلع ضمن تائید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “صبخ امروز ۲۱ مردادماه آقایان علی سیاحی ۳۵ساله، امیر سیاحی ۳۰ ساله، شهاب سیاحی ۲۲ ساله، عباس سواعدی ۲۷ ساله، ماهر منبوهی ۲۷ ساله و مالک منبوهی ۲۴ ساله که پیشتر در تاریخ ۱۱ مرداد ماه بازداشت و به زندان شیبان اهواز منتقل شده بودند با قرار کفالت آزاد شدند.”

هرانا پیش‌تر در تاریخ ۱۲ مرداد ماه سال جاری خبر از بازداشت این ۶ شهروند و انتقال آنها به زندان شیبان اهواز داده بود.

هرانا پیشتر نیز طی گزارشی در اردیبهشت‌ماه ۹۳ از محکومیت علی سیاحی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از سوی شعبه ٣ دادگاه انقلاب اهواز به ۳ سال حبس در زندان کارون خبر داده بود.

این فعال عرب آخرین بار در بهمن ماه ۱۳۹۲ توسط اداره اطلاعات اهواز بازداشت شد. پس از بازداشت مدت چند هفته را در بازداشتگاه اطلاعات تحت بدرفتاری قرار گرفت، اداره اطلاعات در مدت بازداشت این فعال سیاسی سعی کرد تا با پرونده‌سازی علیه وی احکام سنگینی برای ایشان رقم زند.

در فروردین ماه سال جاری نیز هرانا از بازداشت عباس سواعدی به همراه بیش از ۱۵۰ نفر دیگر در اعتراضات اخیر شهروندان خوزستانی خبر داده بود این اعتراضات در ارتباط با “نادیده گرفته شدن” در رسانه دولتی بعنوان قسمی از سیاست‌های “تبعیض آمیز و حذفی” حکومت ایران در قبال عرب‌های خوزستان بود.

لازم به ذکر است علی منبوهی پدر مالک و ماهر منبوهی که در سال ۷۸ بازداشت شده بود به اتهام محاربه و اقدام علیه امنیت ملی در زندان شیبان دوران محکومیت ۱۸ ساله خود را سپری میکند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید