خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  طوفان، ریزگردها و آلودگی هوا ۲۴۶ نفر را در سیستان و بلوچستان روانه بیمارستان کرد

طوفان، ریزگردها و آلودگی هوا ۲۴۶ نفر را در سیستان و بلوچستان روانه بیمارستان کرد

خبرگزاری هرانا – مدیرکل بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت که ۲۴۶ نفر از مردم منطقه به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از طوفان، ریزگردها و آلودگی هوا از ۲۰ مرداد تاکنون روانه بیمارستان ها و مراکز درمانی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، عبدالرحمن شهنوازی اظهار داشت: “این افراد به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از طوفان به بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس مراجعه کردند”.

وی ادامه داد: “۴۶ نفر از این افراد بستری و بقیه به صورت سرپایی درمان شدند”.

وی تصریح کرد: “با توجه به خشک بودن تالاب هامون و در نتیجه بروز پدیده طوفان و گرد و خاک همواره مردم منطقه سیستان و بلوچستان به دلیل مشکلات مختلف که عمده ترین آنها تنفسی و چشمی است به مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان ها مراجعه می کنند”.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به غلظت ۶۰ برابر فراتر از حد مجاز ذرات معلق در هوای سیستان و بلوچستان به مردم منطقه به ویژه بیماران، سالمندان و کودکان توصیه کرد در این مدت از تردد های غیر ضروری خودداری کنند.

شهنوازی گفت: “وزش باد شدید، افزایش غلظت ریزگردها و آلودگی هوا سبب شد امروز تمامی ادارات و نهادهای شهرستانهای زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز بجز نهادهای خدمات رسان تعطیل شوند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید