خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، صدها کارگر پیمانی معترض خط و ابنیه فنی راه آهن کشور، گروهی از مالباختگان شرکت اقتصادی پرهام در میدان مرکزی آزادشهر استان گلستان، رانندگان شرکت حمل و نقل خلیج فارس و جمعی از رانندگان و دارندگان تاکسی در شهر مهران در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، درحالی‌که اعتراضات آرام صنفی صدها کارگر پیمانی معترض خط و ابنیه فنی راه آهن کشور امروز (پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه) ادامه دارد، برخی از کارگران این واحد صنعتی از پرداخت یک ماه از معوقات مزدی کارگران خبر دادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، تعدادی از کارگران خط و ابنیه فنی راه آهن کشوردر تماس با ایلنا گفتند: “باوجود آنکه روز گذشته (۱۷ مرداد ماه) معادل یک ماه از مجموع سه ماه معوقات مزدی کارگران پرداخت شده، اما نگرانی از وضعیت نامعلوم مابقی مطالباتمان باعث شده تا گروهی از همکاران‌مان در نواحی مختلف امروز نیز اعتراضات صنفی خود را دنبال کنند”.

به گفته این گروه از کارگران، تقریبا از روز جمعه (۲۹ تیرماه) کارگر پیمانی نواحی مختلف خط و ابنیه فنی راه آهن کشور با فراخوان شورای هماهنگی در حال برپا کردن اجتماعات صنفی هستند.

امروز بیست ویک روزاست که کارگران پیمانی خط و ابنیه فنی راه آهن بابت معوقات مزدی و سایر مطالبات صنفی خود دست به برپایی اجتماعات صنفی زده‌اند.

آنان با بیان اینکه کارگران خواهان مشخص شدن وضعیت مابقی مطالبات خود هستند، گفت: “تا این لحظه از جانب مدیران شرکت‌های پیمانکاری و مسئولان اداری شهرستان‌های محل استقرار کارگران، پاسخ روشنی به این خواسته‌ کارگران داده نشده است”.

به ادعای کارگران خطوط ابنیه، موضوع اصلی اعتراض چند روزه کارگران در واکنش به سه ماه مزد معوقه سال جاری و چندین ماه مطالبات بیمه‌ای می‌شود.

از قرار معلوم روز گذشته کارفرما، یک ماه دستمزد مربوط به اردیبهشت ماه کارگران را تقریبا با چهار ماه تاخیر پرداخت کرده است.

دلیل دیگر اعتراض کارگران این واحد خدماتی، مربوط به مشکل پرداخت شدن «سنوات»، «عقد قرارداد مستمر و دائم»، «شکل‌گیری نهاد مستقل کارگری»، «تامین امنیت شغلی کارگران و جلوگیری از اخراج بی‌رویه»، «دادن حق اعتراض و بیان مشکلات صنفی از سوی کارگران»، «مشخص شدن زمان پرداخت حقوق در هر ماه» و «رفع مشکلات بیمه تکمیلی» می‌شود.

تجمع اعتراضی مالباختگان شرکت اقتصادی پرهام در میدان مرکزی آزادشهر

به گزارش توهرا مورخ ۱۷ مرداد ماه ۱۳۹۷، صبح امروز گروهی از مالباختگان شرکت اقتصادی پرهام در میدان مرکزی آزادشهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

صبح امروز ۱۷مردادماه ۹۷ گروهی از مالباختگان شرکت اقتصادی پرهام در میدان مرکزی شهرستان آزادشهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

مالباختگان با مسدود کردن میدان مرکزی شهر، راه های عبور و مرور خودروها را مختل کرده و ضمن اعتراض به عدم پاسخگویی مسئولان قضایی پس از گذشت نزدیک به سه سال خواستار مطالبات خود شدند.

گفته می‌شود این تجمع ساعاتی بعد پس از حضور ماموران نیروی انتظامی به اتمام رسیده است.

پرونده موسوم به پرهام آزادشهر بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ شاکی در گلستان دارد که ۲۵۰ میلیارد تومان پول خود را از دست داده اند.

متهمان در پرونده موسوم به لیزینگ خودرو شرکت پرهام، با تاسیس یک شرکت و با این ادعا که می‌توانند خودروهای ساخت داخل و خارج را چند میلیون تومان پایین‌تر از قیمت بازار به مشتریان بفروشند، میلیاردها تومان در دو استان گلستان و سیستان و بلوچستان کلاهبرداری کردند.

شهرستان آزادشهر در استان گلستان قرار دارد، جمعیت این شهرستان در سال ۱۳۹۵ برابر با ۹۶۱۱۰ نفر بوده‌است.

ادامه اعتصاب رانندگان شرکت حمل و نقل خلیج فارس

به گزارش رادیو زمانه، پنجشنبه ۱۸ مرداد، در هجدهمین روز اعتصاب رانندگان کامیون و حمل و نقل جاده‌ای، رانندگان شرکت حمل و نقل خلیج فارس به اعتصاب خود ادامه دادند.

اعتصاب تاکسی‌داران مهران

به گزارش رادیو زمانه، اعتصاب رانندگان و دارندگان تاکسی که چندی است در اعتراض به نبود امنیت شغلی، کسادی کار و مسائل معیشتی و رفاهی در چند شهر جریان داشته به شهر مهران رسید. تصاویری از اعتصاب رانندگان تاکسی مهران در روز پنجشنبه هجدهم مرداد منتشر شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید