خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۱۱ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۱۱ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۵ کارگر کشته و ۶ کارگر مصدوم شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مورخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۷، بر اثر وقوع آتش‌سوزی در کارخانه «چاپ سیلک» واقع در جاده آذرشهر به تبریز، سه کارگر مصدوم شدند.

سرپرست روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز گفت: “در این حادثه که روز شنبه ۱۳ مرداد ماه بوقوع پیوست، سه کارگر ۲۸، ۲۵ و ۳۵ ساله دچار مصدومیت سوختگی شدند.

به گفته سیدیعقوب موسوی؛ این آتش‌سوزی از قسمت کارگاه ترکیب مواد شروع شد و به سمت کارگاه تولیدی در حال گسترش بود.

موسوی ادامه داد: “آتش‌نشانان با ایجاد هماهنگی‎های لازم، عملیات مهار و پیشگیری از حریق را انجام دادند و این آتش‌سوزی را به سرعت مهار و از سرایت حریق به کارگاه تولیدی کارخانه جلوگیری کردند”.

مصدومیت یک کارگر بر اثر ریزش دیوار در اهواز

به گزارش ایسنا، مورخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۷، رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از مصدوم شدن یک تن بر اثر ریزش دیوار خبر داد.

علی تراب‌پور در این خصوص گفت: “حدود ساعت ۹:۴۵ امروز (۱۵ مردادماه) ریزش دیوار روی یک نفر در خیابان وزیری منطقه کوی جواهری به سامانه ۱۲۵ اطلاع‌رسانی شد”.

وی افزود: “در این حادثه کارگر ۲۷ ساله‌ای که مشغول تخریب دیوار بود، دچار حادثه می شود که آتش‌نشانان این کارگر را زنده از زیر آوار خارج کردند”.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: “مصدوم این حادثه جهت درمان به اورژانس ۱۱۵ تحویل داده شد و به بیمارستان انتقال یافت”.

مصدومیت یک کارگر بر اثر سقوط از ارتفاع ۹ متری به داخل چاله آسانسور

به گزارش رکنا، مورخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۷، ظاهر فیضه مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بوکان با بیان این خبر اعلام کرد؛ “در ساعت ۹ صبح امروز (۱۵ مرداد) پس از تماس نیروهای مردمی اطلاع داده شد که کارگری در کوچه یاسمن ۲ در ساختمانی در حال احداث از ارتفاع به داخل چاله آسانسور سقوط کرده و نیاز به عوامل آتش نشانی می باشد، در این راستا فورا نیروهای امداد و آتش نشان ایستگاه ۱ قدس به محل اعزام شدند”.

ماموران اورژانس ۱۱۵ با همکاری عوامل آتش نشانی در سریع ترین زمان با تثبیت سازی مکان و فرد مصدوم وی را بیرون کشیده و به بیمارستان انتقال دادند.

مرگ و مصدومیت دو کارگر یک واحد تولیدی در زرندیه استان مرکزی

به گزارش ایلنا، مورخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۷، دو کارگر یک واحد تولیدی در زرندیه اراک بر اثر برق‌گرفتگی کشته و زخمی شدند.

سرهنگ خلجی (معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان مرکزی) با اعلام این خبر گفت: “دو کارگر در یک شرکت تولیدی در شهرستان زرندیه حین کار دچار برق گرفتگی شدند که یکی از آنها جان خود را از دست داد و کارگر دیگر مصدوم شد”.

مرگ ۴ کارگر در سیلوی گندم شهرستان مرند

به گزارش ایلنا، مورخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۷، مسئول عملیات امدادو نجات سازمان آتش نشانی مرند گفت: “در پی ریزش دیوار در سیلوی گندم در مرند چهار کارگر زنده زنده دفن شدند که اجساد آنها توسط عوامل امدادی بیرون آورده شد”.

مهدی اژدری در این خصوص گفت: “ساعت ۱۳:۱۲ ظهر امروز دوشنبه پانزدهم مرداد ماه با گزارش فروریختن دیوار سیلوی گندم به مرکز اورژانس مرند سریعا سه اکیپ اورژانس روانه محل حادثه در محور مرند جلفا بعد از پمپ بنزین شهید هاشمی اعزام شدند”.

مرند یکی از شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید