خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  عبدالفتاح سلطانی در پی درگذشت فرزندش به مرخصی اعزام شد/ ویدئو

عبدالفتاح سلطانی در پی درگذشت فرزندش به مرخصی اعزام شد/ ویدئو

خبرگزاری هرانا – ساعاتی قبل عبدالفتاح سلطانی، وکیل و فعال حقوق بشر در پی درگذشت ناگهانی دخترش هما سلطانی به مرخصی اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عبدالفتاح سلطانی زندانی محبوس در زندان اوین، در پی درگذشت ناگهانی دخترش هما سلطانی که شب گذشته ۱۲ مرداد ماه ۱۳۹۷ در اثر ایست قلبی از دنیا رفته است ساعاتی قبل به مرخصی اعزام و جهت شرکت در مراسم فرزندش به منزل بازگشت.

هما سلطانی فرزند ۲۷ ساله دختر عبدالفتاح سلطانی، شب گذشته در اثر ایست قلبی درگذشت.

جمعی از فعالان سیاسی و مدنی شب گذشته و صبح امروز به منظور تسلیت به این زندانی سیاسی و خانواده او در منزل وی حضور داشتند.

عبدالفتاح سلطانی که هفتمین سال حبس خود را در زندان اوین پشت سر می‌گذارد، به بیماری‌های مختلف از جمله «بیماری حاد کولیت عصبی و نوسان فشار خون» مبتلا شده است. از سوی دیگر، با درخواست آزادی مشروط وی مخالفت شده و علیرغم گذشت چندین سال، هنوز به درخواست اعاده دادرسی او توجهی نشده است.

آقای سلطانی از وکلای مدافع حقوق بشر ۱۹ شهریورماه ۱۳۹۰ بازداشت شد و به دلیل پذیرفتن جایزه حقوق بشر نورنبرگ آلمان، مصاحبه با رسانه‌ها درباره پرونده موکلانش و مشارکت در تاسیس کانون مدافعان حقوق بشر به ۱۸ سال حبس تعزیری و ۲۰ سال محرومیت از وکالت محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدید نظر  به ۱۳سال حبس تقلیل یافت سپس با اعمال قانون تجمیع جرائم و اعمال ماده ۱۳۴ حکم ۱۳ سال حبس تعزیری وی به ۱۰ سال کاهش یافت. همچنین محرومیت وی از وکالت نیز به دو سال کاهش یافته است.

وی در طی دوران حبس به دلیل شرایط نامناسب زندان، سوء تغذیه و عدم دسترسی به آب شرب مناسب دچار شکستگی دندان و کم خونی، فشارهای عصبی و بیماری حاد کولیت عصبی و نوسان فشار خون شده است.

در ویدئوی زیر لحظه ورود عبدالفتاح سلطانی به منزل را مشاهده می‌کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید