خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۶ کارگر کشته و ۳ کارگر مصدوم شدند. ایران درزمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، مورخ ۸ مرداد ۱۳۹۷، دو کارگر چاه‌کن در روستای کدنج از توابع سیاخ دارنگون استان فارس بر اثر گاز گرفتگی جان خود را از دست دادند.

عصر روز یکشنبه (۷مردادماه) دو کارگر مقنی حین کندن چاه فاضلاب بر اثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن در یکی از روستای کدنج از توابع سیاخ دارنگون جان خود را از دست دادند.

‌نامجو وصالی (معاون عملیات سازمان آتش نشانی شیراز) درباره این حادثه گفت: “این کارگران در کنار یک چاه قدیمی فاضلاب مشغول حفر چاه بودند که ناگهان پس از اتصال و راهزنی میان دو چاه، گازهای سمی وارد چاه جدید شده و هر دوی آنها که به عمق ۱۰ متری چاه رفته بودند، بیهوش شده و در انتهای چاه محبوس شدند”.

وی ادامه داد: “نیروهای عملیاتی به سرعت کارگاه چاه را در دهانه چاه برپا کردند و با استفاده از تجهیزات مخصوص نجات خود را به انتهای چاه رساندند و با تلاش فراوان دو کارگر ۲۵ و ۲۱ ساله که کاملا بیهوش بود را به خارج از چاه انتقال دادند‌”.

معاون عملیات آتش نشانی اضافه کرد: “آتش نشانان دو کارگر چاه‌کن را تحویل امدادگران اورژانس دادند که متاسفانه پس از معاینات پزشکی مشخص شد کارگران جوان در همان لحظات اولیه جان خود را از دست داده‌اند”.

مصدومیت سه کارگر بر اثر آتش‌سوزی در کارخانه شیشه و بلور

به گزارش ایلنا، مورخ ۹ مرداد ۱۳۹۷، منابع رسمی می‌گویند آتش‌سوزی در کارخانه تولید شیشه و بلور در شمس‌آباد شهر ری باعث آسیب‌دیدگی سه کارگر در این واحد صنعتی شده است.

مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی شمس آباد در شهر ری گفت: “این حادثه حوالی ظهر دوشنبه (هشتم مرداد) هنگامی رخ داد که یکی از کارگران مشغول جوشکاری بودند”.

مسلم ولی پور افزود: “جرقه‌های جوشکاری، ضایعات جمع‌آوری شده در محوطه را به آتش کشیده بود و سه کارگر این کارخانه که در محل مشغول کار بودند، دچار حادثه شدند که بعد از حضور عوامل امداد و نجات برای مداوا به بیمارستان منتقل شدند”.

مرگ یک کارگر بر اثر ریزش چاه در زاهدان

به گزارش برنا، مورخ ۹ مرداد ۱۳۹۷، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: “یک کارگر در حین حفر چاه در یکی از خیابان های این شهر جان خود را از دست داد”.

به گزارش خبرگزاری برنا ، دکتر فریبرز راشدی اظهار داشت: “این حادثه ساعت ۱۰:۲۴ سه شنبه ۹ مردادماه در خیابان دانشگاه ۲۵ زاهدان اتفاق افتاد”.

وی افزود: “این کارگر ساختمای در حین حفر چاه برای یک ساختمان بر اثر ریزش خاک جان خود را از دست داد”.

به گفته رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تمام تلاش آتش نشانان برای خروج زنده این کارگر از چاه ریزش کرده بی ثمر ماند.

راشدی تصریح کرد: “یک دستگاه آمبولانس نیز به محل اعزام شد اما متاسفانه این کارگر ساختمای زنده از چاه خارج نشد”.

ریزش آوار یک ساختمان در شیراز حادثه آفرید

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مورخ ۱۰ مرداد ۱۳۹۷، مسئول روابط عمومی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز گفت: “ساخت و ساز غیراصولی موجب ریزش آوار و مرگ ۱ کارگر و مالک ساختمان شد.

عدلو مسئول روابط عمومی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز در این خصوص گفت: “امروز ۱۰ مرداد ماه ریزش آوار ساختمان در شیراز منجر به گرفتاری ۲ نفر شد”.

مسئول روابط عمومی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز تصریح کرد: “ایستگاه‌های ۳ و ۹ در محل حضور داشتند و از سگ‌های زنده یاب نیز استفاده شده است.

عدلو بیان کرد: “پس از ۲ ساعت عملیات و با وجود تلاش نیروهای آتش نشانی، ۲ فرد گرفتار شده( مالک ساختمان و کارگر) در زیر آوار فوت شدند”.

وی اضافه کرد: “این حادثه بر اثر ساخت و ساز غیراصولی در خیابان ابوذر غفاری به وقوع پیوست”.

مسئول روابط عمومی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز تصریح کرد: “افراد فوت شده پس از خروج از زیر آوار به نیروهای اورژانس تحویل داده شدند”.

همچنین همتی مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فارس ضمن تائید این خبر، بیان کرد: “برای امدادرسانی به افراد گرفتار شده، یک دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شد”.

دو کارگر آبفای خرم‌آباد بر اثر سقوط در چاه جان باختند

به گزارش ایلنا، مورخ ۱۰ مرداد ۱۳۹۷، صبح امروز، دو کارگر شرکت آب و فاضلاب گلدشت خرم آباد بر اثر سقوط در چاه فاضلاب جان باختند.

رئیس سازمان اورژانس استان لرستان گفت: “صبح امروز چهارشنبه (۱۰ مرداد) دو کارگر ۴۰ و ۴۲ ساله شرکت آب و فاضلاب گلدشت خرم‌آباد بر اثر سقوط در چاه فاضلاب جان باختند”.

رئیس سازمان اورژانس استان لرستان گفت: “عوامل اورژانس ۱۱۵ به محض اطلاع در محل حاضر شدند اما با وجود انجام عملیات احیا، متاسفانه هر دو کارگر به علت خفگی جان خود را از دست دادند. اجساد این کارگران به پزشکی قانونی تحویل شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید