خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۸ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۸ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز، جمعی از فرهنگیان خوزستان مقابل اداره کل آموزش و پرورش این استان، تعدادی از کارگران شرکت خصوصی فعال در ساخت راه آهن موسوم به «تراورس» در ورامین، جمعی از مردم اصفهان، مردم شیراز، مردم کرج، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در شهر رشت و تهران و جمعی از مالباختگان موسسه آرمان البرز ایرانیان در تهران در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، صبح امروز جمعی از فرهنگیان خوزستان مقابل اداره کل آموزش و پرورش این استان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

صبح امروز (نهم مرداد ماه) جمعی از فرهنگیان خوزستان در اعتراض به فیش‌های حقوقی خود، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

معترضان که از ساعت ده صبح مقابل اداره کل آموزش و پرورش جمع شدند، خواستار رسیدگی به اوضاع معیشتی خود هستند و می‌گویند: “نسبت به فیش‌های حقوقی معترضیم چراکه وعده‌های قبلی محقق نشده‌است”.

در هفته‌های گذشته، فرهنگیان در اعتراض به فیش‌های حقوقی، کنش‌های مختلفی را ترتیب دادند؛ آنها می‌گویند بیست درصد افزایش مزدیِ وعده داده شده، محقق نشده‌است.

کارگران «امیرمنصور آریا» در ورامین تجمع کردند

به گزارش ایرنا، عده ای از کارگران شرکت خصوصی فعال در ساخت راه آهن موسوم به «تراورس» (وابسته به شرکت توسعه سرمایه گذاری امیر منصور آریا) در اعتراض به تاخیر سه ماهه در پرداخت حقوق و مزایای خود مقابل فرمانداری ورامین تجمع کردند.

در سایت شرکت تراورس آمده است که این مجموعه اردیبهشت سال ۱۳۸۹ به بخش خصوصی واگذار شده و اکنون به عنوان یکی از شرکت های زیرمجموعه شرکت توسعه سرمایه گذاری امیر منصور آریا فعالیت دارد.

گزارش خبرنگار ایرنا از ورامین حاکیست: “تجمع کنندگان که تعدادشان حدود ۴۰ نفر برآورد می شد اعلام کردند در محدوده شهرستان های قرچک، ورامین و پیشوا مشغول به کار هستند اما حدود ۳ ماه حقوق و مزایای خود را نگرفته اند”.

مه ‌آفرید امیرخسروی که با نام امیرمنصور آریا نیز شناخته می شد شهریور ۱۳۹۰ به اختلاس چند هزار میلیارد تومانی متهم و پس از محاکمه اعدام شد.

یکی از کارگران معترض به خبرنگار ایرنا گفت: “تجمع امروز گروهی ما مقابل فرمانداری از سر ناچاری و برای این است که ما را به دنبال اعتراض، اخراج نکنند”.

به گزارش ایرنا با هماهنگی مسئولان فرمانداری شهرستان ورامین این تجمع کنندگان به داخل نمازخانه فرمانداری هدایت شدند و جزییات مشکلشان را با مسئولان درمیان گذاشتند.

معاون سیاسی- انتظامی فرمانداری ورامین باحضور در جمع این افراد از نزدیک در جریان مشکلات آنان قرار گرفت.

عباسعلی سعیدیان پس از دیدار با این افراد به خبرنگار ایرنا گفت: “مسئولان شرکت تروارس به تعهدات خود در قبال کارگران عمل نمی کنند و مشکلاتی را برای این افراد ایجاد کرده اند”.

وی افزود: “کارگران این شرکت وظیفه نگهداری از خطوط راه آهن حد فاصل شهرستان های قرچک، ورامین و پیشوا را بر عهده دارند؛ دفتر مرکزی این شرکت در تهران است و در اصل مشکلات شرکت به شهرستان ارتباطی ندارد”.

سعیدیان بیان کرد: “اما باتوجه به ضرورت حل مشکلات کارگران با مسئولان این شرکت تماس گرفتیم که نتیجه ای در رفع مشکلات کارگران حاصل نشد”.

وی افزود: “مشکلات کارگران این شرکت طی نامه ای به استانداری تهران اطلاع رسانی و از مسئولان استانی درخواست شد مشکلات کارگران را با حضور مسئولان شرکت برطرف کنند”.

گفته شده این کارگران مسئولیت نگهداری از خطوط راه آهن سراسری تهران – مشهد حد فاصل ایستگاه بهرام تا ایستگاه راه آهن پیشوا را برعهده دارند.

این کارگران طی ماههای گذشته بازهم به علت دریافت نکردن حقوق و مزایا تجمع کرده بودند.

تلاش خبرنگار ایرنا برای مصاحبه با مسئولان شرکت تراورس نتیجه نداد و این افراد پاسخگو نبودند.

نوسانات بازار ارز مهمترین گلایه امروز اصناف اصفهان

به گزارش ایسنا، رییس اتاق اصناف اصفهان با بیان اینکه مهمترین مطالبه و گلایه کلی امروز اصناف در اصفهان همانند کشور نوسانات بازار ارز است، گفت: “از متولیان اقتصادی کشور خواستاریم که فکری به حال این نوسانات داشته باشند تا تولیدکنندگان و اصناف بتوانند حداقل برای ۶ ماه آینده و ادامه فعالیت خود تصمیم گیری کنند”.

رسول جهانگیری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خصوص اعتراض مغازه‌داران خیابان شاهپور جدید و دیگر اصناف اصفهان، اظهار کرد: “بیشتر این اعتراضات صنفی و مربوط به کسب و کار است و نباید این اعتراض ها را به مخالفین نظام نسبت داد”.

وی با تاکید بر اینکه تجمعات این چنینی را تایید نمی کنم، افزود: “مطالبات صنفی باید از کانال ها و راه های قانونی مطرح شود، در این خصوص نیز امروز جلسه ای با حضور مغازه داران و اصناف خیابان شاهپور، اعضای اتحادیه و هیات امنای شهرک صنعتی امیرکبیر برگزار شد که آنها خواسته های خود را مطرح کردند”.

رییس اتاق اصناف اصفهان با بیان اینکه بیشتر مطالبات این افراد به حق است، گفت: “مطالبات این افراد مربوط به مباحث مالیاتی، مشکل و تاخیر در باز پس گیری مطالبات خود از شرکت های بزرگ استان، بحث قدرالسهم ۱۰ درصد بیمه کارگری برخی از کارگاه های تولیدی که تامین اجتماعی اکنون درخواست ۳۰ درصدی را دارد که قرار است این مشکلات در جلسه ای با تامین اجتماعی، اداره کل مالیات و دیگر دستگاه ها مطرح و مرتفع شود”.

وی با بیان اینکه مهمترین مطالبه کلی امروز اصناف در اصفهان همانند کشور نوسانات بازار ارز است، تاکید کرد: “از متولیان اقتصادی کشور خواستار هستیم که فکری به حال این نوسانات داشته باشند تا تولیدکنندگان و اصناف بتوانند حداقل برای ۶ ماه آینده و ادامه فعالیت خود تصمیم گیری کنند که خوشبختانه امروز این اعتراضات و خواسته های صنفی ختم به خیر و تمام شد”.

جهانگیری در خصوص اعتراضات دیگر اصناف در محدوده میدان نقش جهان، اظهار کرد: “اطلاعی از این اعتراضات ندارم، اما اگر تجمعاتی بوده بیشتر در گلایه به نوسانات بازار ارز و عدم اعتماد فروشنده و خریدار نسبت به اینکه نمی توانند درآمدهای خود را مدیریت کنند”.

وی در مورد اعتراضات مغازه داران بازار طلا در اصفهان نیز، گفت: “بازار طلا، سکه، ارز در عمل اکنون فعالیت اقتصادی ندارند و درخواست ها کاذب است و خرید و فروشی نمی شود و مبادلات به صورت حواله انجام می شود”.

رییس اتاق اصناف اصفهان در پاسخ به این سوال که در این شرایط بازرسی اصناف و یا تعزیرات چگونه عمل می کند، اظهار کرد: “نوسانات بازار ارز هیچ ارتباطی به اصناف ندارد و دلالانی که وارد می شوند مرتبط با اصناف نیستند”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اعتراض مردم شیراز

امروز، راهپیمایی اعتراضی مردم شیراز در اعتراض به شرایط بد اقتصادی، گرانی و افزایش نرخ ارز

اعتراض مالباختگان موسسه کاسپین رشت

امروز، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در شهر رشت، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض مالباختگان موسسه کاسپین تهران

امروز، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در تهران، مقابل ساختمان بانک مرکزی، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض مالباختگان موسسه آرمان البرز ایرانیان تهران

امروز، جمعی از مالباختگان موسسه آرمان البرز ایرانیان در تهران، مقابل ساختمان بانک مرکزی، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض مردم کرج

امروز، راهپیمایی اعتراضی مردم کرج در فلکه گوهردشت در اعتراض به شرایط بد اقتصادی، گرانی و افزایش نرخ ارز.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید