خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷, 26th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۵/۰۷ ساعت ۲۱:۵۴:۱۴

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  کارگران شرکت تراورس راه‌آهن و معترضان به وضعیت بیکاری در عسلویه تجمع اعتراضی برگزار کردند

کارگران شرکت تراورس راه‌آهن و معترضان به وضعیت بیکاری در عسلویه تجمع اعتراضی برگزار کردند

خبرگزاری هرانا – کارگران شرکت تراورس راه‌آهن در انتقاد به بی‌توجهی مدیران این واحد به پرداخت مطالبات معوقه، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند. این کارگران گفتند که “امروز ۷ مرداد کارگران ایستگاه نیشابور، سبزوار، کاشمر و عطار در مقابل ساختمان فرمانداری نیشابور دست به اعتراض صنفی زده‌اند که همزمان تجمعات صنفی کارگران خطوط ابنیه راه‌آهن زنجان و چند مناطق دیگر در محدوه محل کارشان را شاهد هستیم”. همزمان معترضان به وضعیت بیکاری در شهرستان عسلویه صبح امروز در دفتر قائم مقام پارس جنوبی تجمع کرده تا اعتراض خود را به گوش مسئولان برسانند. این دومین بار طی یک ماه اخیر است که مردم عسلویه برای حل مشکل اشتغال خود مقابل سازمان منطقه ویژه عسلویه تجمع می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، اعتراض کارگران شرکت تراورس راه‌آهن در انتقاد به بی‌توجهی مدیران این واحد به پرداخت مطالبات معوقه ادامه دارد.

منابع خبری در شرکت شرکت تراورس راه‌آهن می‌گویند که دلیل برپایی این اعتراض حدودا چهار روزه آنها بی‌تفاوتی کارفرما و مسئولان مربوطه در قبال پرداخت مطالبات کارگران خط و ابنیه فنی و بتنی است.

کارگران شرکت تراورس که امور نگهداری خط و ابنیه فنی خط آهن را انجام می‌دهد، می‌گویند: “حدود هفت هزار نفر تحت مسئولیت شرکت تراورس درخطوط ریلی سراسر کشور مشغول کارند که مطالبات مزدی و بیمه‌ای ما تا سه ماه به تاخیر افتاده است”.

آنها می‌افزایند: “تاخیر چند ماهه در پرداخت مطالبات مزدی ما را با مشکلات فراوانی روبه رو کرده و طی این مدت به دلیل بی‌توجهی مسئولان نه تنها وعده‌های داده شده مسئولان هنوز بی‌عمل مانده است که هر روز بر فشار مشکلاتمان افزوده می‌شود”.

این کارگران در ادامه می‌افزایند: “با دادن فراخوان در روز ۲۸ تیرماه هر روز کارگران نواحی مختلف خطوط ریلی راه‌آهن به صورت همزمان دست به اعتراض صنفی می‌زنند و تا وصول مطالبات معوقه به این تجمعات ادامه خواهیم داد”.

کارگران خطوط ابنیه ریلی کشور می‌گویند: “امروز ۷ مرداد کارگران ایستگاه نیشابور، سبزوار، کاشمر و عطار در مقابل ساختمان فرمانداری نیشابور دست به اعتراض صنفی زده‌اند که همزمان تجمعات صنفی کارگران خطوط ابنیه راه‌آهن زنجان و چند مناطق دیگر در محدوه محل کارشان را شاهد هستیم”.

به گفته کارگران شرکت تراورس راه‌آهن، پیش از این نیز همکارانشان در مناطق ریلی هرمزگان (سیرجان)، اسلامشهر تهران، کرج، لرستان، آذربایجان، زاگرس، شاهرود، دامغان و سمنان دست به اعتراض صنفی زده بودند که نتیجه‌ای دربرنداشته است.

طبق اظهارات کارگران تراورس بتنی، آنها به دلیل داشتن قراردادهای کوتاه مدت امنیت شغلی ندارند و هر ماه تعداد زیادی از همکارانشان به همین دلیل شغل خود را به راحتی از دست می‌دهند و دست‌شان برای پیگیری مطالباتشان به جایی بند نیست.

معترضان می‌گویند: “در ماهای گذشته ۳۶ نفر از همکارانمان در شرکت تراورس بتنی اندیمشک و حدود ۵۰ نفر دیگر در ناحیه آذربایجان (عجبشیر) با اتمام قرارداد کار تعدیل شده و شغل خود از دست داده‌اند”.

مقابل ساختمان پارس جنوبی صورت گرفت؛ تداوم تجمع اعتراضی مردم عسلویه به دلیل بیکاری/ نشست قائم مقام پارس جنوبی با نمایندگان معترض

به گزارش ایلنا، معترضان به وضعیت بیکاری در شهرستان عسلویه صبح امروز -یکشنبه ۷مردادماه سال جاری – در دفتر قائم مقام پارس جنوبی تجمع کرده تا اعتراض خود را به گوش مسئولان برسانند.

این تجمع به دنبال اعتراض روز گذشته جمعی از مردم عسلویه بخاطر وضعیت بد اشتغال در این شهر و افزایش بیکاری صورت می‌گیرد.

برپایه این گزارش ساعتی پیش قائم مقام پارس جنوبی نشستی را با نمایندگان معترضان در ساختمان شماره دو اداری پارس‌جنوبی برگزار کرد. ایلنا به محض دریافت اخبار مربوط به جزییات نتایج جلسه آن را اعلام می‌کند.

این دومین بار طی یک ماه اخیر است که مردم عسلویه برای حل مشکل اشتغال خود مقابل سازمان منطقه ویژه عسلویه تجمع می‌کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید